Державна реєстрація переходу юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Державна реєстрація переходу юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту

Реєстрація переходу юрособи на діяльність на підставі модельного статуту

Створюючи юридичну особу (ЮО), ви маєте вибір – починати роботу на основі уніфікованого модельного статуту або складати свій індивідуальний. Згідно з чинним законодавством, ЮО також може перейти на модельний статут уже в процесі ведення господарської діяльності. Для цього необхідно подати відповідно оформлений пакет документів держреєстратору, який внесе зміни про вашу компанію до Єдиного державного реєстру (ЄДР).

Що являє собою модельний статут?

Модельний статут – це документ, що регламентує порядок організації та управління господарською діяльності підприємця. Подібний статут виступає типовими і затверджений Кабінетом Міністрів України. Норми національного законодавства дозволяють вести діяльність на основі цього документа тільки якщо юридична особа обрала у якості організаційно-правової форми товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Модельний статут не потрібно реєструвати, щоб підтвердити юридичну силу укладених на його основі угод. Рішення про старт діяльності з використанням такого документа приймається у результаті загальних зборів учасників ТОВ.

Переваги та недоліки ведення діяльності на основі модельного статуту

Метою законодавців при введенні типового статуту було позбавити підприємців від зайвих фінансових витрат і гаяння часу, неминучих при створенні індивідуального установчого документа. Завдання модельного статуту – прискорити і спростити запуск нових компаній.

При складанні індивідуального зводу правил управління компанією вам необхідно врахувати усі вимоги щодо змісту установчих документів, передбачені законом, і завірити копію статуту у нотаріуса. Якщо статут загублено, його потрібно відновлювати відповідно до регламенту цієї процедури.

До недоліків застосування типового статуту можна віднести неможливість внесення до нього змін юридичною особою. Це уповноважений здійснювати тільки Кабмін. І якщо до документа вносяться правки, вони стосуються усіх товариств, які ведуть діяльність на його основі.

Порядок переходу юридичних осіб на діяльність на основі модельного статуту

Для переходу юридичної особи на модельний статут потрібно надати державному реєстратору пакет документів, який включає рішення про зміну форми статуту. Нотаріус на установчих документах проставляє примітки про початок діяльності підприємця на основі модельного статуту, підкріплює їх своїм підписом і гербовою печаткою. Реєстраційні дії виконуються шляхом внесення змін до відомостей про юридичну особу в ЄДР. Датою старту законної діяльності на основі типового статуту вважають дату внесення змін до держреєстру.

Заяву на реєстрацію зміни свого установчого документа юридична особа може подати у будь-який час. Для цього не потрібно чекати термінів обов'язкового підтвердження відомостей про ЮО, які подаються один раз на рік.

Документ-сервіс Dela.ua – це офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Ми маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність усіх послуг професійним стандартам.

Звертайтеся в Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією переходу юридичної особи на діяльність на основі модельного статуту. Щоб замовити послугу, зателефонуйте по одному із зазначених телефонів в контактах або залишіть заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.


Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly