Реєстрація реорганізації підприємств (юридичних осіб) шляхом приєднання
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація реорганізації підприємств (юридичних осіб) шляхом приєднання

Ліквідація і форми реорганізації юридичної особи

Припинити діяльність підприємства можна двома способами - ліквідувати його повністю або реорганізувати. У першому випадку відбувається повне припинення діяльності. У другому - існує певний порядок, за яким права від юрособи переходять до нового підприємства. Такий порядок варіюється в залежності від форми реорганізації. Існує п'ять видів процедури:

  • Приєднання. Використовується, коли потрібно зберегти цінні ресурси (торгова марка, ліцензії або сертифікати) одного з підприємств, що об'єднуються. Після придбання корпоративних прав ресурси переходять до основної юрособі, а інше підприємство припиняє свою діяльність.
  • Злиття. Застосовується, щоб об'єднати активи і пасиви декількох юросіб. Нове підприємство реєструється відповідно до загальних правил.
  • Перетворення. Може знадобитися для оновлення колекції організаційно-правової форми та залучення нових учасників.
  • Поділ. Відбувається з метою дроблення підприємства і створення нових. Попереднє при цьому припиняє свою господарську діяльність.
  • Виділення. Один із способів дроблення юридичної особи, за допомогою якого основне підприємство продовжує роботу поряд з новим виділеним.

Порядок реєстрації та створення підприємства при приєднанні

Приєднання - один із способів створення нового підприємства. До юридичної особи-правонаступника переходять активи, права та обов'язки. Реорганізація виконується в такій послідовності:

  • уповноважені особи підприємства, діяльність якого припиняється і компанії-правонаступника вирішують більше не вести господарську діяльність і оформляють свій намір у встановленій законом формі (наказ, протокол зборів),
  • на підставі документа формується реорганізаційна комісія,
  • уповноважений представник подає реєстратору рішення про припинення,
  • держреєстратор подає в пресу інформацію про реорганізацію юридичної особи та крайні терміни стягнення фінансових зобов'язань,
  • виконується припинення господарської діяльності пов'язана з перевірками податкових, пенсійних та органами соціального страхування,
  • визначають розмір часток засновників, склад власників, загальний обсяг статутного капіталу,
  • приймається рішення про керівні органи,
  • проводиться повна інвентаризація майнових прав та обов'язків,
  • складають і підписують передавальний акт,
  • з реєстру вилучаються відомості про підприємства, які припинили свою діяльність внаслідок реорганізації,
  • виконується державна реєстрація нової юридичної особи в ЄДР.

ЄДР — це автоматизована система збору, обліку, захисту та забезпечення відомостей про зазначені об'єкти. ЄДР часто плутають з ЄДРПОУ - унікальним кодом підприємства (юридичної особи) або його підрозділів в держреєстрі.

Особливості держреєстрації приєднання юрособи

Почати процес приєднання юросіб варто з формування комісії з припинення підприємств. Склад і процедура створення цього органу регламентовані законодавством. Головним завданням комісії стане складання передавального акта - офіційного паперу про передачу майнових прав та обов'язків. Інвентаризація допоможе зібрати достовірні дані про стан активів, дебіторської та кредиторської заборгованості, грошових коштах, документів і розрахунків компанії. Процедуру виконують згідно однойменної інструкції.

Призначення згаданого органу юридичної особи повинно бути погоджено з держреєстратором не пізніше, ніж через два дні після подачі протоколу про припинення підприємства. На формування самого акту про передачу дається два місяці з моменту виходу в встановлених законом друкованих ЗМІ оголошення про реорганізацію. Нотаріально завірену копію акта направляють за місцем держреєстрації підприємства, що реорганізовується, а також за місцем реєстрації компанії-правонаступника.

Процедура реєстрації припинення юридичної особи шляхом приєднання

Процедура припинення підприємства позначена нормами закону України про держреєстрацію і повинна проводитися відповідно до них. Для реєстрації припинення компанії шляхом приєднання уповноважена особа комісії направляє держреєстратору пакет документів для виконання процедури. Це необхідно зробити через два місяці після виходу в друкованому засобі масової інформації оголошення про реорганізацію. Документація надсилається рекомендованим листом з описом вкладення. Реєстратор не має права запитувати додаткові підтверджуючі документи для внесення нових відомостей про рішення засновників підприємства в єдиний реєстр. У разі відмови реєстратор зобов'язаний повідомити представнику юрособи протягом наступного робочого дня про причини, за якими розгляд документації неможливо. Повторно за реєстрацією можна звернутися після усунення існуючих недоліків. Ними можуть стати недотримання будь-якої з встановлених законом вимог щодо процедури припинення.

Якщо ж при першому зверненні немає підстав для відмови, запис про припинення юрособи вноситься до реєстру в день отримання документації. Після цього повідомлення про те, що юридична особа більше не буде вести господарську діяльність, направляють в податкову службу, фонд соціального страхування та інші державні органи. На цьому етапі компаніям-учасникам процедури приєднання варто очікувати позапланової виїзної перевірки податкової. Подібний захід встановлений законом як обов’язковийпри дерегулюванні діяльності підприємств.
Датою офіційного припинення підприємства варто вважати дату внесення до єдиного реєстру відповідних даних про припинення шляхом приєднання.

Реорганізація підприємства через приєднання: юридичні наслідки

При реорганізації шляхом приєднання припиняється діяльність тільки однієї юридичної особи - товариства, що приєднується. Його права і обов'язки отримує компанія-правонаступник. Процедура приєднання не має на увазі створення нової юридичної особи, як це відбувається при злитті. Правонаступник продовжує діяти від імені меморіалу, давнього підприємства на основі нових ресурсів. Така юридична особа має колишній код ЄДРПОУ та може використовувати первинні реєстраційні дані. Частки засновників в умовах оновленого підприємства встановлюються пропорційно їх вкладам.

Документ-сервіс dela - це офіційна компанія, яка забезпечує юридичний супровід бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань, в найкоротші терміни.

Звертайтеся в dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією реорганізації підприємств у формі приєднання. Щоб замовити послугу, зателефонуйте по одному із зазначених телефонів в контактах. Або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly