Держреєстрація права власності на нерухомість комунальної власності
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Держреєстрація права власності на нерухомість комунальної власності

Поняття комунальної власності та відображення в законодавстві

Нерухомість комунального типу разом з об'єктами державного та приватного характеру являють собою три законні види права власності. Прерогативу володіння об'єктами, що знаходяться в державній власності, має український народ. Управління цим ресурсом від імені народу здійснює Верховна Рада.

Власність, якою володіє територіальна громада - громада конкретної адміністративно-територіальної одиниці - називається комунальною. Від імені громади координацію майна, куди входять також і грошові кошти громади, виконують місцеві ради. Викладені норми і порядок реалізації правовідносин регулюються Цивільним кодексом України.

Законні обґрунтування дій з комунальною нерухомістю

У той же час право комунальної власності не може розглядатися або бути частиною права державної власності. Це самостійне юридичне поняття, в якому суб'єктом приналежності прерогативи володіння виступає територіальна громада. Але самі такі об'єкти не закріплені за юридичними особами публічного права. Вони являють собою матеріальну основу місцевого самоврядування.

Оформлення прав на об'єкт, побудований до 1 січня 2013 року

Держреєстрація прав на нерухомість, створену до 1 січня 2013 роки без зареєстрованого права власності, виконується навіть без наявності документів, що засвідчують речове право на земельну ділянку. При цьому несуттєво, знаходиться цей об'єкт у державній або колективній власності. Підтверджувальним документом для проведення держреєстрації може стати технічний паспорт на об'єкт.

Оформлення комунальної нерухомості та пов'язаних з нею прав

Реєстрація прерогативи володіння комунальної нерухомості потрібна для визнання державними органами факту зміни прав. Процедура представляє собою внесення відомостей про об'єкти та суб'єктів прав в єдину держсистему. Процедура реєстрації стала обов'язковою з 1 січня 2013 року. Після її проведення власник об'єкта стає повноправним власником прав і зобов'язань в правовому полі держави, а також отримує можливість передачі нерухомості іншому суб'єкту.

Процедура регулюється відповідними нормами національного законодавства. Виконується з урахуванням специфіки правового статусу об'єкта. Закон про держреєстрацію нерухомості не включає норми реєстрації прав на повітряні і морські судна, судна внутрішнього плавання та інші об'єкти цивільних прав. Вони не входять в поняття нерухомого майна. Реєстрація комунального майна проводиться досить швидко - від 2 годин до 5 днів . У проведенні процедури може бути відмовлено. В такому випадку реєстратор повинен направити заявнику повідомлення з описом докладного переліку причин, які стали підставою для відмови. Після їх усунення можна знову звертатися для виконання держреєстрації.

Порядок реєстрації права комунальної власності на нерухомість

Держреєстрація прерогативи володіння нерухомим майном комунальної власності виконується в такому порядку:

  • подача пакету документів, передбаченого законом,
  • реєстрація заяви у базі даних,
  • створення копій паперів в електронному вигляді і розміщення їх в реєстрі,
  • встановлення черговості обробки заяви,
  • обробка документації,
  • винесення рішення про можливість держреєстрації,
  • проведення процедури,
  • видача документів заявникові.

Документ-сервіс dela - офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань в найкоротші терміни.

Звертайтеся в документ-сервіс dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань. Замовити послугу оформлення документів легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом. Також Ви можете особисто оформити папери в одному з 4 офісів Dela.ua - в Києві на Проспекті Перемоги і вулиці Декабристів, а також в Одесі та Броварах.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly