Держреєстрація юросіб та ФОП
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Держреєстрація юросіб та ФОП

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – це офіційне визнання факту створення підприємства або ФОП. Заяву на здійснення держреєстрації можуть подавати фізичні особи, які бажають стати підприємцями, та засновники підприємств або уповноважені ними особи. Дані про ФОП або юридичну особу подаються у формі реєстраційної справи.

Відповідно до закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" реєстрацію виконує уповноважений державний реєстратор. Існує три способи подання реєстраційної справи: у паперовій формі особисто, за допомогою поштового адресного листа з описом вкладень або онлайн на сайті реєстраційного порталу.

Терміни реєстрації юросіб та фізосіб-підприємців, причини відмови у держреєстрації

Державний реєстратор має право відхилити прохання про реєстрацію, якщо у поданих документах містяться помилки або невідповідності. А також на підставі рішення суду.

Реєстрація виконується протягом трьох робочих днів з моменту подачі документів, якщо відсутні причини для відмови. Далі держреєстратор передає відомості про нове підприємство або підприємця до податкової служби, органів статистики, Пенсійного фонду та фондів соціального страхування.

Зумисне подання неправдивої інформації для внесення до єдиного держреєстру загрожує заявникові кримінальною відповідальністю. Це передбачено нормами національного законодавства.

Особливості держреєстрації підприємств (юридичних осіб) та підприємців (ФОП)

Зміни у даних підприємств та підприємців, а також зміна організаційно-правової форми ведення господарської діяльності та створення нової компанії підлягає реєстрації у ЄДР. Це єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. ЄДР являє собою автоматизовану систему збору, обліку, накопичення, захисту та забезпечення інформації про зазначені об'єкти.

Дані з реєстру надаються держорганам та учасникам цивільного обороту, що забезпечує прозорість ринку. Доступ до цих відомостей може отримати кожен охочий безкоштовно через онлайн сервіс. Не розголошуються лише паспортні дані та реєстраційні номери карток платників податків.

Єдиний держреєстр почав свою роботу 1 липня 2004 року. ЄДР часто плутають з ЄДРПОУ – унікальним кодом підприємства (юридичної особи) або його підрозділів, що містяться у єдиному реєстрі.

Підприємства, підприємці та громадські формування, які були зареєстровані до 1 липня 2004 року, мають подати державному реєстраторові відомості про себе у формі реєстраційної справи для внесення до ЄДР. Процедура обов'язкова відповідно до закону, що регулює включення даних до ЄДР та зміну відомостей, що вже містяться у держреєстрі.

Найбільш поширені організаційно-правові форми підприємництва

Якщо ви бажаєте зареєструватися як підприємець і вести господарську діяльність від свого імені, вам потрібно подати свої дані для внесення вас до держреєстру як ФОП. Тобто фізичної особи-підприємця без створення юридичної особи. Для відкриття ФОП підприємець має бути повністю дієздатною громадянською фізичною особою, а його майбутня господарська діяльність повинна бути законною.

Фізична особа-підприємець або ФОП – єдино правильна назва для підприємця, встановлена законом. Неофіційні назви цієї організаційно-правової форми діяльності – СПД, ПП, приватний підприємець. Розберемо кожну з них окремо, щоб уникнути плутанини з коректним визначенням ФОП.

СПД або СПД-ФО (суб'єктом підприємницької діяльності – фізичною особою) до 2004 року називали фізичну особу-підприємця (ФОП).

Дослівною розшифровкою ПП виступає «приватне підприємство». Приватне підприємство являє собою юридичну особу, що володіє майновими ресурсами одного або кількох засновників. Скорочення ПП часто помилково використовують як синонім до визначення фізичної особи-підприємця. При цьому розшифровку абревіатури викривляють і трактують як «приватний підприємець».

Коли потрібна реєстрація даних про ФОП (ФОП, СПД-ФО, ПП) та юросіб у держреєстрі

Взаємодія з єдиним держреєстром знадобиться підприємцям (ФОП) та підприємствам (юридичним особам) не лише при відкритті, а й під час здійснення господарської діяльності при:

 • зміні будь-яких уже внесених до ЄДР даних про суб'єкт,
 • зміні організаційно-правової форми діяльності, що відбулася у результаті певного виду реорганізації підприємства – виділення, поділу, злиття, приєднання або перетворення,
 • припинення підприємства шляхом ліквідації,
 • внесенні змін до складу комісії з припинення,
 • зміні виду установчого документа, на підставі якого діє юрособа,
 • проведенні банківських операцій, укладенні нотаріальних угод та інших процедурах, при яких потрібно виписка з ЄДР у паперовій формі,
 • виправленні технічних помилок щодо підприємства (юридичної особи) та фізичної особи-підприємця (ФОП, СПД, ПП, приватного підприємця),
 • внесення відомостей про підприємства та ФОП, зареєстровані до 1 липня 2004 року.

Реєстрація змін до відомостей про ФОП

В процесі діяльності фізособи-підприємця (ФОП) може з'явитися необхідність змінити відомості, вже внесені до Єдиного державного реєстру. У більшості випадків змінюються такі дані ФОП:

 • адреса реєстрації в межах району,
 • адреса реєстрації зі зміною району,
 • контактні дані,
 • види економічної діяльності.

Зміна будь-яких відомостей про фізичну особу-підприємця, які містяться у ЄДР, вступає в силу лише після внесення оновленої інформації до єдиного держреєстру.

Реєстрація змін до відомостей про підприємство (юридичну особу)

Реєстрацію змін у дані юридичної особи у держреєстрі необхідно проводити при оновленні такої інформації:

 • найменування,
 • місцезнаходження,
 • мети діяльності,
 • видів економічної діяльності,
 • організаційно-правової форми,
 • виду установчого документа,
 • складу засновників та учасників,
 • статутного капіталу,
 • даних про відокремлені підрозділи,
 • розміру часток учасників та порядку внесення вкладів,
 • відомостей про кінцевих бенефіціарних власників.

Не пізніше ніж за три дні з моменту фактичних змін зазначених видів інформації про юридичну особу засновник або його уповноважений представник мають подати держреєстратору документи про оновлення даних.

Виправлення технічної помилки про ФОП або юридичну особу в єдиному держреєстрі

Технічна помилка – це описка або друкарська, граматична, арифметична неточність. Вона може вкрастися до запису ЄДР з вини держреєстратора або самого заявника, який подав для реєстрації документи з неправдивими даними. Дізнатися про наявність помилок можна при отриманні повідомлення від держреєстратора або під час самостійної звірки інформації про своє ФОП або юрособу у записах держреєстру.

Виправлення таких невідповідностей необхідне, оскільки дані про підприємства та підприємців з ЄДР широко використовуються при веденні господарської діяльності.

Якщо ви виявили неточність у своїх даних, внесених до єдиного держреєстру, потрібно письмово або в електронній формі повідомити держреєстратора. Помилка, допущена з вини держреєстратора, буде виправлена ​​безкоштовно в день отримання заяви. Якщо ж документи з помилковою інформацією для реєстрації у ЄДР подав сам заявник, процедура виправлення невідповідностей буде платною. Вона можлива тільки після виправлення неточностей у відповідних документах юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Документ-сервіс Dela.ua являє собою офіційну компанію, що забезпечує юридичний супровід бізнесу. Маємо широкий штат співробітників та гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Щоб замовити послугу, зателефонуйте за одним із зазначених телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Надаємо наступні види послуг:

Заявка на консультацію