Реєстрація припинення права власності на нерухомість, об'єкт незавершеного будівництва
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація припинення права власності на нерухомість, об'єкт незавершеного будівництва

Держреєстрація припинення права власності на нерухомість

Будь-які зміни, що стосуються прав власності, повинні бути належним чином зареєстровані, як свідчить Цивільний кодекс України. Самі права виникають саме з моменту, коли процедура реєстрації проведена за правилами і закінчена. Лише після цього фактичний власник отримує статус повноправного власника, який може будь-яким чином розпоряджатися будинком або квартирою. Зареєструвати права - значить внести відповідні дані в офіційну систему.

Факт держреєстрації - це офіційне підтвердження і визнання державою процедури реєстрації. Датою початку процесу державної реєстрації виступає дата і час надходження відповідної заяви. Однак в проведенні самої процедури на цьому етапі заявнику може бути відмовлено. В такому випадку реєстратор повинен направити йому повідомлення з описом докладного переліку причин, які стали підставою для винесення такого рішення.

Реєстрація проводиться з урахуванням правового статусу об'єкта. Закон не регулює реєстрацію прав на повітряні і морські судна, судна внутрішнього плавання та інші об'єкти цивільних прав. Згадані об'єкти не входять в поняття нерухомого майна.

Як влаштована єдина система зберігання прав в Україні?

Держреєстр прав являє собою державну інформаційну систему, яка гарантуватиме обробку, зберігання і видачу даних про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяжень. А також відомостей про об'єкти та суб'єктів таких прав. Інформація з держреєстру доступна на платній основі, крім безкоштовних випадків-винятків, передбачених у законі. Якщо в записах держреєстру прав міститься неправдива або неточна інформація, пріоритет мають відомості з документів, на підставі яких виконувалася держреєстрація.

Які підстави для припинення прав в Україні?

Завершити права можна такими способами:

  • якщо цього бажає власник за умови викупу ділянки, на якому розміщена нерухомість,
  • для заміщення суспільних потреб,
  • за рішенням суду в обставинах примусового відчуження об'єкту в зв'язку з суспільною необхідністю ,
  • за умови попереднього відшкодування вартості.

Рішення суду по ліквідації можливості володіння нерухомістю може бути прийнято для конфіскації, якщо приймається в якості міри покарання за правопорушення. Конфіскована нерухомість стає власністю держави. Обсяг і порядок проведення процедури конфіскації залежить від окремого випадку правопорушення і регулюється нормами закону.

Іншою формою припинення права власності на нерухомість виступає реквізиція. Це примусове відчуження майна з попередньої повною компенсацією вартості. Припинення реалізується в зв'язку з суспільною необхідністю, якою може стати стихійне лихо, епідемія або аварія. Відчужена нерухомість стає державною власністю або знищується. Оцінку вартості майна, відповідно до якої відшкодовується вартість реквізованого, можна оскаржити в суді.

З яких причин права можуть бути припинені в Україні?

Завершити права власності можна за рахунок судового рішення, конфіскації. Також можливі наступні причини:

  • власник землі відмовився від своїх прав,
  • нерухомість знищена,
  • відбулося відчуження,
  • викупу пам'яток культурної спадщини,
  • права припинені через неможливість володіння об'єктом власником,
  • власник помер або юрособа припинила свою діяльність,
  • відбулося стягнення на об'єкт майна.

Ліквідувати права на такий об'єкт, який не може бути законним майном власника, можна по необхідності якщо прийняті раніше і пізніше закони не узгоджені між собою. Наприклад, якщо у людини є можливість володіти об'єктом відповідно до закону, але пізніше була затверджена норма, на підставі якої об'єкт вже не може бути його власністю.

Як офіційно припинити права на недобудовану будівлю?

Недобудований об'єкт в правовому полі України визначається як сукупність будівельних матеріалів і обладнання, які були витрачені або використані при його зведенні. При оформленні прав в рамках законної процедури він стає чимось більшим. А саме - цілісним об'єктом, на який можуть передаватися права власності в рамках законних угод про купівлю-продаж, такий об'єкт може служити заставою або на нього можна оформити договір дарування.

Незавершеним будівництвом можна назвати тільки ті новобудови, які були введені в експлуатацію, але при цьому існує роздільна документація на зведення такого об'єкта. Після введення об'єкта в експлуатацію власник нерухомості повинен пройти процедуру ліквідації прав на об'єкт. Далі слідує отримання права власності на новостворений об'єкт, яке фактично виникає з моменту завершення будівництва та прийняття його в експлуатацію.

Технічний план на недобудований будинок, декларація на нерухомість

Держреєстрацію на незавершене будівництво можна виконувати тільки після проведення інвентаризації та отримання технічного паспорта на нерухомість. Технічний паспорт на незакінчений об’єкт включає оцінку готовності основних елементів об'єкта: фундаменту, стін, даху, технічних і допоміжних приміщень.
Оформлення цього документа дозволить власнику розпоряджатися нерухомістю таким чином:

  • продавати, дарувати, передавати у спадок,
  • отримувати кредит або заставні кошти на об'єкт,
  • вносити як пайовий вклад до статутного фонду підприємства.

Декларація про готовність об'єкта необхідна для введення новоствореного будівництва в експлуатацію. Датою прийняття нерухомості в експлуатацію вважають дату реєстрації декларації. Використання закінченого будівництвом будівлі або споруди без прийняття в експлуатацію протизаконно згідно з нормами національного законодавства.

Декларація про готовність об'єкта підтверджує можливість укладення договорів на підключення комунікацій - води, газу, опалення. Реконструкція та капітальний ремонт також передбачають необхідність отримувати декларацію про готовність нерухомості. Після документально підтвердженого введення об'єкта нерухомості в експлуатацію власник може оформити право власності на новостворену нерухомість.

Порядок проведення державної реєстрації припинення права власності на об'єкт незавершеного будівництва

Припинення прав виконується в такому порядку:

  • подача необхідної документації,
  • реєстрація заяви у базі даних держреєстру,
  • розміщення електронних копій документів у реєстрі,
  • визначення черговості обробки заяви,
  • обробка документації,
  • винесення вердикту про можливість проведення процедури,
  • виконання держреєстрації припинення права власності,
  • видача документів заявнику.

Документ-сервіс Dela.ua – офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників та гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією припинення права власності на нерухомість, об'єкт незавершеного будівництва. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly