Реєстрація змін до складу комісії з ліквідації підприємств
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація змін до складу комісії з ліквідації підприємств

Що таке ліквідація підприємств

Ліквідація підприємства - законний процес припинення юридичної особи, при якому у останнього відсутні правонаступники. У той час як при реорганізації підприємства можна завершити господарську діяльність і зареєструвати нову компанію. Процедура буває п'яти видів: злиття, перетворення, приєднання, поділ та виділення. Мається на увазі, що права і обов'язки переходять до нового суб'єкту, який створений завдяки процедурі реорганізації. Майнові права та зобов'язання за боргами у разі ліквідації підприємства будуть скасовані в повному обсязі.

Найчастіше ліквідація використовується при банкрутстві підприємства. У таких випадках проведення процедури регулюється відповідними законами «про визнання банкрутом».

Види ліквідації підприємства

Юридична особа може бути ліквідована добровільно або примусово. При добровільній процедурі її ініціаторами є самі засновники або власник, які прорахували можливість своєчасної ліквідації в силу якихось причин - наприклад, якщо мета створення підприємства була досягнута або закінчився термін дії реєстрації юридичної особи. Примусово процес відбувається лише на підставі судових рішень: через порушення позовів або статусу банкрута.

Порядок ліквідації підприємств в Україні

Що потрібно зробити, щоб почати ліквідацію підприємства? Процедура передбачає такий порядок дій:

  • уповноважена особа оголошує про ліквідацію компанії в рамках загальних зборів,
  • на підставі такого рішення готується відповідний наказ,
  • формується спеціальна комісія для управління справами підприємства в період припинення,
  • державному реєстратору направляється відповідне рішення,
  • держреєстратор вносить дані в ЄДР та публікує в спеціальній друкованій пресі оголошення з отриманою інформацією, а також крайнім терміном для звернення кредиторів щодо справляння майнових вимог (від двох до шести місяців),
  • дати відповідь на вимоги кредиторів протягом 30 днів з моменту отримання повідомлень про стягування боргових зобов'язань.

Ліквідація буде успішно завершена після внесення до ЄДР з відміткою про те, що юридична особа припинила господарську діяльність.

Як створити ліквідаційну комісію

Комісія з припинення підприємства в залежності від обраної форми процедури може працювати в якості комісії з реорганізації або ліквідації. Уповноважений орган управління юридичної особи може виступати ліквідаційною комісією. Після формування вона діє від імені підприємства, керує всіма поточними справами, крім закріплених за засновниками. Затвердження ліквідаційного балансу залишається за власниками компанії. Порядок здійснення процедури міститься в установчій документації підприємства.

Які дії може виконувати ліквідаційна комісія:

  • стягує дебіторську заборгованість,
  • виконує інвентаризацію майна,
  • здійснює незалежну оцінку майна,
  • закриває рахунки юридичної особи, що діють в фінансових установах,
  • проводить закриття відособлених підрозділів підприємства,
  • звільняє працівників,
  • повертає держорганам ліцензії, сертифікати, печатки і штампи,
  • веде проміжну звітність і становить ліквідаційний баланс,
  • забезпечує можливість кредиторам отримати, затребуваніними попередньо боргові зобов'язання,
  • передає документацію, яку необхідно зберігати, в архіви,
  • формує акт ліквідаційної комісії,
  • передає держреєстратору пакет документів для реєстрації припинення суб'єкта господарювання шляхом ліквідації.

Внесення змін до ліквідаційної комісії

У рішення про ліквідацію повинні бути внесені всі члени комісії, а також вказано її голову. Якщо в нього в подальшому вносяться коректування, повідомлення від них необхідно також направити державному реєстратору. Для цього потрібно надати в формі офіційного документа рішення засновників про зміни протягом трьох днів з моменту його затвердження.

Норми закону не передбачають певних вимог до складу комісії. Цей орган уповноважений від імені компанії виступати в суді і брати участь в переговорах з третіми особами.

Про те, чи внесено запис про виконання процедури припинення, представник юридичної особи може дізнатися за допомогою безкоштовного доступу через портал електронних сервісів. Наявність подібного запису свідчить про офіційну ліквідації підприємства.

Документ-сервіс dela - офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань в найкоротші терміни.

Звертайтеся в dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з державною реєстрацією змін до складу ліквідаційної комісії підприємств. Замовити послугу легко. Просто зателефонуйте по одному із зазначених телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly