Реєстрація змін до складу комісії з ліквідації підприємств
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація змін до складу комісії з ліквідації підприємств

Що таке ліквідація підприємств

Ліквідацію слід відрізняти від реорганізації підприємств. Це дві форми припинення юридичної особи. Реорганізація використовується для завершення господарської діяльності та реєстрації нової компанії. Процедура буває п'яти видів: злиття, перетворення, приєднання, поділ та виділення. Існує певний порядок переходу прав і обов'язків до нових підприємств, створених внаслідок реорганізації. При ліквідації у юридичної особи не буває правонаступників. Майнові активи та боргові зобов'язання скасовуються повністю.

Найчастіше ліквідація використовується при банкрутстві підприємства. У таких випадках проведення процедури регулюється відповідними законами «про визнання банкрутом».

Види ліквідації юридичних осіб

Розділяють два види ліквідації юридичних осіб – добровільний та примусовий. До першого відносять припинення, ініційоване самими засновниками або власником підприємства. Рішення про ліквідацію приймається у зв'язку із досягненням мети створення компанії або після закінчення терміну, на який реєструвалася юрособа.
Примусова ліквідація означає припинення компанії за рішенням суду. Причини такого рішення можуть бути різноманітними: від порушень при реєстрації підприємства до позову держорганів та банкрутства.

Порядок ліквідації підприємств в Україні

Що потрібно зробити, щоб почати ліквідацію підприємства? Процедура передбачає такий порядок дій:

 • уповноважений орган управління юридичної особи, власник або засновники на загальних зборах приймають рішення про припинення підприємства шляхом ліквідації,
 • рішення оформляється у формі офіційного документа (наказу, протоколу зборів),
 • формується ліквідаційна комісія для управління справами підприємства у період припинення,
 • державному реєстратору направляється рішення про ліквідацію та створення ліквідаційної комісії,
 • держреєстратор вносить дані до ЄДР та публікує у спеціальній друкованій пресі оголошення з отриманою інформацією, а також крайнім терміном для звернення кредиторів щодо майнових вимог (від двох до шести місяців),
 • надати відповідь на вимоги кредиторів протягом 30 днів з моменту отримання повідомлень про стягнення боргових зобов'язань.

Ліквідація підприємства вважається завершеною після внесення до ЄДР – єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – запису про припинення юридичної особи внаслідок ліквідації.

Як створити ліквідаційну комісію

Що таке ліквідаційна комісія

Комісія з припинення підприємства, залежно від обраної форми процедури, може працювати як комісія з реорганізації або ліквідації. Уповноважений орган управління юридичної особи може виступати ліквідаційною комісією. Після формування вона діє від імені підприємства, керує усіма поточними справами, окрім закріплених за засновниками. Затверджувати ліквідаційний баланс мають власники компанії. Порядок здійснення процедури міститься в установчій документації підприємства.

Які дії може виконувати ліквідаційна комісія:

 • стягує дебіторську заборгованість,
 • виконує інвентаризацію майна,
 • здійснює незалежну оцінку майна,
 • закриває рахунки юридичної особи, що діють у фінансових установах,
 • проводить закриття відособлених підрозділів підприємства,
 • звільняє працівників,
 • повертає держорганам ліцензії, сертифікати, печатки і штампи,
 • веде проміжну звітність і складає ліквідаційний баланс,
 • забезпечує можливість кредиторам отримати, запитані ними попередньо боргові зобов'язання,
 • передає документацію, яку необхідно зберігати, до архівів,
 • формує акт ліквідаційної комісії,
 • передає держреєстратору пакет документів для реєстрації припинення суб'єкта господарювання шляхом ліквідації.

Внесення змін до комісії з припинення підприємств шляхом ліквідації

У рішення про ліквідацію підприємства вноситься поіменний склад комісії із зазначенням ліквідатора (голови комісії). Якщо до нього у подальшому вносяться зміни, повідомлення про них необхідно також направити державному реєстратору. Для цього потрібно надати у формі офіційного документа рішення засновників про зміни протягом трьох днів з моменту його затвердження.

Норми закону не передбачають певних вимог до складу комісії. Цей орган уповноважений від імені компанії виступати у суді та брати участь у переговорах із третіми особами.

Про те, чи внесений запис про виконання процедури припинення, представник юридичної особи може дізнатися за допомогою безкоштовного доступу через портал електронних сервісів. Наявність подібного запису свідчить про офіційну ліквідації підприємства.

Документ-сервіс Dela.ua – офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з державною реєстрацією змін до складу ліквідаційної комісії підприємств. Замовити послугу легко. Просто зателефонуйте за одним із зазначених телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly