Держреєстрація права власності на нерухомість державної власності
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Держреєстрація права власності на нерухомість державної власності

Право державної власності на нерухоме майно

Право власності, згідно з чиним законодавством, поширюється на зареєстровану в реєстрі речових прав нерухомість, що належить українській державі. До цього ж розряду об'єктів відносяться відповідні кошти. Управління згаданими ресурсами виконують держоргани або інші суб'єкти, передбачені законодавством. У документ-сервісі dela Ви можете пройти процедуру реєстрації щодо об'єктів, які відносяться до державної власності.

Виконати процедури реєстрації, що стосуються прав власності, в документ-сервісі dela можна як в офісі, так і віддалено. Для наших клієнтів відкриті чотири офіси по всій країні - в Києві на проспекті Перемоги і вулиці Декабристів, в містах Бровари та Одеса. Також Ви можете замовити процедуру з відправки звітного документа поштою. Звертайтеся до нас за телефоном або залишайте онлайн-заявку на експертну оцінку нижче на сторінці - ми працюємо з усіма випадками без винятків і обмежень!

Державна і комунальна власність: в чому відмінності?

Укрдержреєстром встановлено розмежування між правом цих двох видів власності на землю. Воно полягає в наступному - державними володіннями вважаються ділянки, на яких знаходиться нерухомість, яка використовується на постійній основі держорганами, держпідприємствами та установами.

У розпорядженні територіальних громад при цьому залишаються земельні ділянки:

  • де розташовані будівлі та інші об'єкти,
  • які використовуються на постійній основі органами самоврядування, комунальними організаціями або підприємствами.

Для держреєстрації землі при цьому знадобиться лише кілька документів в якості підстави - заява з держоргану і дані з земельного кадастру, в яких описані характеристики необхідної ділянки.

Перехід нерухомості в державну власність

Процес переходу прерогативи володіння з комунальної в державну регулюється нормами закону про передачу державних і колективних володінь. Він реалізується через продаж або приватизацію нерухомості. При цьому грошові кошти, виручені від приватизації не будуть обкладатися податком на додану вартість. Рішення про проведення процедури, порядку і способі її здійснення виносять місцеві ради.

Як реєструють права в Україні?

У нашій країні права на будинки, квартири або офіси реєструють відповідно до чітко прописаних положень українського законодавства, механізми цієї процедури детально описані в них. Факт держреєстрації речових прав - це офіційне підтвердження того, що статус цих прав був змінений. Процедура реєстрації незмінно супроводжується внесенням відповідної інформації до держреєстру.

Реєструвати права на незавершене будівництво також слід з урахуванням законної методики. Закон про держреєстрацію не включає в себе процедури щодо літаків або кораблів, поскільки ті є об'єктами цивільних прав. Згадані об'єкти не входять в поняття нерухомого майна.

Процедура реєстрації займає до 5 діб. У проведенні операції може бути відмовлено. В такому випадку реєстратор повинен направити заявнику повідомлення з докладним описом переліку причин, які стали підставою для відмови. Після усунення цих причин закон не забороняє повторно звертатися за держреєстрацією.

Про систему зберігання відомостей про права

Держреєстр прав являє собою державну інформаційну систему, яка гарантуватиме наявність і можливість використовувати дані про існуючі права на будинки і офіси. Інформація з держреєстру доступна на платній основі, крім безкоштовних випадків-винятків, передбачених у законі. Якщо в записах держреєстру прав міститься неправдива або неточна інформація, пріоритет мають відомості з документів, які слугували підставою для процедури реєстрації.

Відповідно до законодавства, реєструвати необхідно як саме право, так і різні похідні від права відомості, зокрема можливість забудови земельної ділянки, заборони процедури відчуження, арешту нерухомості, тощо.

Виконавши держреєстрацію прав на землю, суб'єкт отримує переважне право претендувати на нерухомість, яка розташована на ділянці - мова йде про які будівлі та споруди.

Якщо ж нерухомість зведена до 01.01.2013?

Реєстрації прав на будинок або адміністративне приміщення, побудований до 01.01.2013 без зареєстрованого права власності, виконується навіть без наявності документів, що можуть підтвердити речове право на землю.

Одним з підтверджуючих документів для проведення процедури реєстрації служить технічний паспорт на об’єкт. До нього потрібно додати виписку з інформацією про нерухомість, витягнуту з реєстру об'єктів держвласності.

Етапи процедури реєстрації

Процедура держреєстрації проходить в такому порядку:

  • подача передбаченого законом пакету документів,
  • реєстрація заяви в базі даних реєстру речових прав,
  • внесення електронних копій документів до реєстру,
  • визначення черговості розгляду заяви,
  • обробка документації,
  • прийняття рішення про можливість проведення процедури,
  • виконання держреєстрації,
  • видача документів заявнику.

Документ-сервіс dela - офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань в найкоротші терміни.

Звертайтеся в dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією права власності. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly