Державна реєстрація рішення про припинення юридичної особи
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Державна реєстрація рішення про припинення юридичної особи

Реєстрація рішення про припинення юридичної особи

Закриття юридичної особи (ЮО), найбільш поширеною формою якого виступає товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), може відбуватися добровільно за рішенням підприємця і примусово. Причинами останнього можуть стати рішення суду внаслідок допущення при створенні юрособи непереборних порушень або позов органів державної влади. Процедура примусової ліквідації чітко регламентована відповідними законами. Операція припинення підприємницької діяльності за рішенням власників компанії може варіюватися.

Причинами добровільної ліквідації юрособи може бути закінчення терміну, на який реєструвалася компанія, досягнення цілей господарської діяльності або вплив економічних факторів. За допомогою процедури банкрутства закривають ЮЛ в судовому порядку, коли у компанії недостатньо коштів для виплати боргів кредиторам.

У будь-якому випадку результат завершення процедури ліквідації суб'єкта господарювання – це його припинення як ЮЛ, внаслідок чого відбувається анулювання прав і обов'язків такої особи з дня закриття підприємця(цією датою виступає день внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи).

Добровільне припинення діяльності підприємця називають процедурою загальної ліквідації. Вона регулюється загальними положеннями Цивільного кодексу та інших законодавчих актів.

Порядок загальної процедури ліквідації юридичної особи

Закриттям юридичної особи повинен займатися відповідний фахівець – ліквідатор або ліквідаційна комісія. Найчастіше ним виступає залучений юридичний консультант. Ліквідатор визначає, які дії допоможуть максимально ефективно досягти глобальних і локальних правових результатів згаданої процедури. Приклади локальних результатів – це звільнення найманого персоналу і стягування дебіторської заборгованості. Якщо обрані неправильні способи реалізації цих завдань, завершення процедури ліквідації ЮО може затягнутися на роки. Тому для припинення діяльності підприємця особливо важливе звернення до кваліфікованих фахівців.

Основні дії, необхідні для реєстрації припинення юридичної особи за загальною процедурою

  1. Прийняття рішення про припинення ЮО на загальних зборах учасників і засновників компанії.
  2. Публікація оголошення про ліквідацію у спеціалізованому періодичному виданні.
  3. Повідомлення контролюючих органів про добровільне закриття юрособи шляхом ліквідації.

Рішення про припинення юридичної особи оформляється як протокол. Не пізніше, ніж через три робочих дні його мають внести у якості запису до відомостей про компанію в Єдиний державний реєстр (ЄДР). Для цього відповідний пакет документів подається держреєстратору. З моменту внесення інформації про припинення юрособи процедура ліквідації вважається розпочатою. Далі виконують дії, зумовлені специфікою підприємства, як повернення дебіторської заборгованості, закриття підрозділів компанії і поточних депозитних банківських рахунків, інвентаризація об'єктів майна.

За підсумками ануляції необхідно закрити у банку ліквідаційний рахунок і отримати документальне підтвердження цієї операції. Печатки підприємця знищуються, всю документацію про компанію відправляють до архіву. Після цього заяву про проведення ліквідації разом з довідкою з архіву надають до Єдиного державного реєстру. Підтвердженням завершення процедури вважають держреєстрацію припинення юридичної особи, що втілюється у формі відповідної позначки в ЄДР. Вона фіксується на основі поданих ліквідатором документів.

Документ-сервіс Dela.ua – це офіційна компанія, що здійснює юридичний супровід бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність наших послуг професійним стандартам.

Звертайтеся в Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з державною реєстрацією рішення про припинення юридичної особи. Щоб замовити послугу, зателефонуйте по одному із зазначених номерів в контактах або залишіть заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly