Реєстрація припинення підприємств (юридичних осіб) шляхом злиття
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація припинення підприємств (юридичних осіб) шляхом злиття

Ліквідація і реорганізація підприємств: різниця між процедурами

Припинення підприємств може здійснюватися за допомогою двох процедур – ліквідації та реорганізації. Принципова різниця між ними полягає у тому, що при ліквідації відбувається повне припинення прав і обов'язків компанії. А під час реорганізації вони переходять до підприємств-правонаступників відповідно до загальної процедури поділу або об'єднання активів і пасивів юридичних осіб. Підставою для припинення суб'єктів господарювання може стати рішення керівників цих компаній або вимога держорганів.

Види реорганізації підприємств

Форма реорганізації підприємства обирається залежно від цілей та завдань компаній, що беруть у ній участь. Розрізняють п'ять видів процедури.

  • Злиття. Об'єднання декількох юридичних осіб з припиненням попередніх форм підприємств і переходу усіх ресурсів до нової компанії, створеної у результаті реорганізації.
  • Приєднання. Одне підприємство приєднується до другого і при цьому втрачає свою юридичну самостійність. Друга юридична особа отримує права та обов'язки приєднаної компанії.
  • Перетворення. Змінюються організаційно-правова форма, структура управління, система звітності, права та обов'язки підприємств-учасників. На основі передавального акта усі ресурси компаній, що реорганізуються, переходять до нової юридичної особи.
  • Поділ. Одне підприємство ділиться на декілька. Усі права та обов'язки розподіляються між новими юридичними особами.
  • Виділення. Основне підприємство продовжує діяти поряд з новим виділеним, до якого переходить частина ресурсів «батьківської» компанії.

Порядок реорганізації підприємств в Україні

Процедура реорганізації юридичних осіб передбачає такий порядок дій:

  • засновники або інші уповноважені особи оформлюють рішення про реорганізацію компанії у формі протоколу зборів або наказу, а також приймають рішення про створення реорганізаційної комісії,
  • формується реорганізаційна комісія, держреєстратору направляється рішення про проведення цієї процедури,
  • держреєстратор вносить інформацію, що надійшла, до ЄДР та публікує у спеціалізованій пресі відомості про припинення підприємства та строки звернення з питань повернення заборгованості до керівників,
  • податкові та пенсійні органи здійснюють перевірки підприємства, що припиняється,
  • держреєстратору відправляють документацію-підтвердження реорганізації юридичної особи.

Далі запис про реорганізацію підприємства вноситься до ЄДР – єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Це має бути зроблено протягом одного дня, якщо відсутні підстави для відмови у держреєстрації. Для виконання цієї процедури реєстратору забороняється вимагати додаткові підтверджуючі документи, які не вказані у відповідному переліку офіційних паперів.

Етапи реорганізації підприємств у формі злиття

Рішення про злиття підприємств потрібно направити державному реєстратору протягом трьох днів з моменту його випуску у письмовій формі. Реорганізація шляхом злиття обирається з метою об'єднання активів і пасивів декількох компаній. Або перетворення розрізнених підприємств у єдину холдингову компанію. Процедура вигідна тим, що не має наслідків стосовно податків на прибуток та з ПДВ.

Після створення реорганізаційної комісії оголошують термін стягнення боргів кредиторами. Зазвичай він становить до півроку. Після закінчення цього терміну необхідно починати формування передавального акта – особливого документа, що містить опис порядку та правил переходу майнових прав і обов'язків. Акт створюють у довільній формі на підставі даних звіту про фінансовий стан підприємства.

Злиття підприємств: взаємодія з фіскальними органами

За наявності податкового боргу підприємства, що припиняється, його уповноважені представники мають надати податковому органу план реорганізації заборгованості. Після подачі цього документа юридичній особі можуть запропонувати скоригований план реорганізації шляхом злиття. Уникнути сюрпризів у фінансовому стані компанії допоможе виконання аудиту підприємств, що об'єднуються та докладне вивчення звітів з результатами аудиту.

Документ-сервіс dela – офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією реорганізації підприємств у формі злиття. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly