Державна реєстрація відступлення прав на нерухомість за договором
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Державна реєстрація відступлення прав на нерухомість за договором

Відступлення прав власності на нерухоме майно

Процедура відступлення прав власності на нерухомість найчастіше застосовується при реалізації житла на первинному ринку. Вона актуальна, коли необхідно придбати об'єкт незавершеного будівництва, який дешевший у грошовому еквіваленті за завершену новостворену нерухомість.

Правовий статус незавершеного будівництва не дозволяє покупцеві отримати право власності після сплати повної вартості майна. Він лише дає можливість стати власникам права вимоги. Це пріоритетне право володіння об'єктом, коли він буде завершений. Або, іншими словами, гарантія отримання ще не закінченої будівництвом нерухомості.

Прерогативу володіння можна отримати тільки після закінчення будівництва нерухомого майна і введення новобудови в експлуатацію. При цьому на етапі зведення об'єкта забудовник повинен мати у своєму розпорядженні дозвіл на будівництво. Для іменування процедури переуступки прав юристи також використовують термін цесія. У фокусі цієї операції не стільки конкретний об'єкт майна, скільки право вимоги, що переходить.

Договір відступлення прав на нерухомість, будинок, квартиру

Договір відступлення прав на квартиру, будинок або інші об'єкти нерухомості полягає у переході речових прав і зобов'язань щодо майна. Документ повинен передбачати, який обсяг перехідних зобов'язань та інших обтяжень отримає власник прав у результаті угоди. А також містити докладний опис усіх згаданих умов.

Договір відступлення прав виступає підставою для державної реєстрації новонабутого привілею володіння майбутнього власника майна. У держреєстр речових прав вноситься інформація про перехід прав на нерухомість, як і про їх виникнення, обтяження та припинення.

За допомогою цього документа можуть бути відступлено право вимоги за різними договорами купівлі-продажу, кредитування, отримання позики, обміну або дарування. У цьому випадку договір цесії не можна вважати самостійним договором. Він виступає предметом іншого договору будь-якого з перерахованих вище видів.

При придбанні квартири з новобудови оформляється трьохсторонній договір переуступки прав між покупцем, продавцем та забудовником.

Держреєстрація переходу прав — як влаштована?

Реєстрація переходу прав на квартиру, будинок або інший об'єкт нерухомості виконується за загальною процедурою внесення відомостей до держреєстру речових прав та їх обтяжень. Сама процедура потрібна, щоб правовласник був визнаний у державному правовому полі як утримувач певних прав та зобов'язань. Момент виникнення прав на нерухомість, їх переходу або припинення – це здійснення держреєстрації. Процедура займає від двох годин до п'яти робочих днів, залежно від предмета реєстрації та розміру внесеного адміністративного збору.

Реєстрація нерухомості, речових прав та їх обтяжень регулюється відповідними нормами національного законодавства. Виконується з урахуванням специфіки правового статусу об'єкта. Закон про держреєстрацію нерухомості не містить положень про реєстрацію прав на повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання та інші об'єкти цивільних прав. Згадані об'єкти не входять до поняття нерухомого майна.

Датою початку операції реєстрації стає дата і час надходження заяви на її виконання. Однак у проведенні самої процедури на цьому етапі може бути відмовлено. У такому випадку реєстратор повинен направити заявнику повідомлення з описом докладного переліку причин, які стали підставою для відмови. Після усунення цих причин закон не забороняє повторно звертатися за здійсненням державної реєстрації.

Як влаштована єдина система прав?

Держреєстр прав являє собою державну інформаційну систему, що гарантує обробку, зберігання і видачу даних про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження. А також відомості про об'єкти та суб'єкти таких прав. Інформація з держреєстру доступна на платній основі, окрім безкоштовних випадків-винятків, передбачених законом. Якщо у записах держреєстру прав міститься неправдива або неточна інформація, пріоритет мають відомості з документів, на підставі яких виконувалася держреєстрація.

Порядок держреєстрації переходу прав

Держреєстрація переходу прав на об'єкт нерухомості за договором відступлення проводиться у такому порядку:

  • подача передбаченого законом пакету документів,
  • реєстрація заяви у базі даних,
  • експлікація електронних копій документації у реєстрі,
  • встановлення черговості обробки заяви,
  • обробка документації,
  • формування рішення про можливість держреєстрації переходу прав,
  • виконання процедури,
  • видача документів заявникові.

Документ-сервіс dela – офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників та гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією відступлення прав, договору переуступки, переходу прав на нерухомість. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly