Реєстрація права власності на майно, придбане юридичною особою – управителем фонду операцій (ФОН)
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація права власності на майно, придбане юридичною особою – управителем фонду операцій (ФОН)

Процедура держреєстрації права власності на нерухомість, речових прав та їх обтяжень

Реєстрація права власності на нерухомість - офіційна процедура, необхідна для правового підтвердження ваших прав на майно. Також процедура реєстрації може знадобитися, якщо права переходять іншій особі, припиняються або на них накладається арешт. Обов'язок виконання процедури лежить на уповноважених законодавством органах: такий орган вносити відповідні дані про права до спеціального реєстру, дотримуючись існуючих вимог.

Реєструвати права власності потрібно в обов'язковому порядку, якщо В ваших інтересах дотримуватися законів України. У документ-сервісі dela.ua Ви зможете оформити всі необхідні процедури швидко і недорого. Зверніть увагу, що кораблі і літаки не підлягають цій процедурі реєстрації, так як вони є об'єктами цивільного права, і не відноситься до нерухомого майна. Статус повноправного власника настає для власника прав після того, як реєструючий орган повністю виконав свої послуги: негайно власник може здійснювати продаж об'єкта, передачу у спадок або здачу в якості застави.

Як влаштована система зберігання прав власності?

Держреєстр прав - це інформаційна система, в якій обробляються зберігаються і видаються дані про всі права власності. Також в цьому реєстрі описані всі об'єкти і суб'єкти таких прав. Отримати дані з цієї системи можна після попередньої оплати, а також безкоштовно, якщо Ваш випадок є в списку дозволених в українському законодавстві. У разі знаходження в системі некоректної інформації, в пріоритеті будуть дані з тих документів, які слугували підставою процедури реєстрації.

Як зареєструвати майно юрособи в Україні?

Реєструючий орган проводить відповідну процедуру щодо майна, що є довірчою власністю управителя фонду операцій з нерухомістю.

Операція проводиться в такому порядку:

 • подача документів,
 • внесення даних та проведення державної реєстрації,
 • включення електронних копій документів в держреєстр,
 • установка черговості аналізу заяви,
 • обробка документації,
 • формування рішення про можливість виконання процедури,
 • розробка документального підтвердження проведення реєстрації,
 • видача документів заявнику.

Що таке юридична особа - управитель фонду операцій (ФОН)

Управитель фонду операцій з нерухомістю (ФОН) - це юридична особа, що являє собою ліцензовану фінансову компанію з управління грошовими коштами. У ФОН кошти можуть залучатися як від фізичних, так і від юридичних осіб.

Управитель Фонду операцій керує активами ФОН в інтересах інвесторів. Отримання прибутку виступає головною метою такої діяльності, яка регулюється індивідуальними правилами фонду.

Майно ФОН фіксується окремо від особистого майна управителя та інших учасників фонду. При цьому всю нерухомість, придбану за рахунок активів фонду операцій, керуючий вносить в баланс організації.

Серед дій з нерухомістю, які здійснює управитель фонду операцій, присутні:

 • фінансування новобудови для отримання у власність новостворених об'єктів нерухомості, при цьому спочатку інвестор отримує тільки право вимоги,
 • операції з отриманими в користування об'єктами нерухомості, будівництво яких було профінансовано раніше (продаж, передача в оренду).

Органи, що регулюють діяльність керуючого фонду операцій з нерухомістю

Ліцензію на управління фондом операцій з нерухомістю видає Національна комісія фінансових послуг. Також в межах своїх повноважень регулювання діяльності управителя ФОН виконує Нацбанк України. Нагляд за дотриманням вимог законодавства керівником фонду операцій здійснює Державна комісія з цінних паперів.

Терміни реєстрації права власності та вартість

Розмір адміністративного збору за реєстрацію права власності на майно безпосередньо залежить від термінів виконання процедури:

 • 10% від мінімальної зарплати доведеться віддати за держреєстрацію, виконану протягом п'яти робочих днів,
 • одна мінімальна зарплата - протягом двох робочих днів,
 • дві мінімальні зарплати - протягом одного робочого дня,
 • п'ять мінімальних зарплат - протягом двох робочих годин.

Документ-сервіс dela - офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань в найкоротші терміни.

Звертайтеся в dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з реєстрації права власності на майно, придбане юридичною особою - управителем фонду операцій. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly