Реєстрація права власності на майно, придбане юридичною особою – управителем фонду операцій (ФОН)
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація права власності на майно, придбане юридичною особою – управителем фонду операцій (ФОН)

Процедура держреєстрації права власності на нерухомість, речових прав та їх обтяжень

До реєстрації права власності на нерухоме майно вдаються, щоб засвідчити у державному правовому полі факт придбання об'єкта. А також – переходу прав на нерухомість, їх припинення та обтяження. Реєстрацію виконують уповноважені законом органи шляхом внесення відповідної інформації про права суб'єктів до Державного реєстру речових прав. Процедура реєстрації з 1 січня 2013 року стала обов'язковою. Вона регулюється законом про держреєстрацію нерухомості.

Реєстрація права власності на повітряні і морські судна, а також судна внутрішнього плавання виконується за іншою процедурою. Це пояснюється тим, що згадані об'єкти не входять до поняття нерухомого майна.

Після держреєстрації володар майна стає повноправним власником та може укладати угоди, пов'язані з об'єктом, – продавати, передавати його у спадок або здавати у заставу.

Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Держреєстр прав – це інформаційна система, що гарантує обробку, зберігання та видачу відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження. А також даних про об'єкти та суб'єкти таких прав. Інформація з держреєстру доступна на платній основі, окрім безкоштовних випадків-винятків, передбачених законом. Якщо у записах держреєстру прав міститься помилкова або неточна інформація, пріоритет мають відомості з документів, на підставі яких виконувалася держреєстрація.

Порядок держреєстрації права власності на майно, придбане юридичною особою – управителем фонду операцій (ФОН)

Держреєстратор реєструє майно, яке представляє собою довірчу власність управителя фонду операцій з нерухомістю (ФОН), на ім'я керівника. Операція здійснюється у такому порядку:

 • подача пакету документації, що включає набір офіційних паперів відповідно до передбаченого законом переліку,
 • внесення даних про заяву на проведення державної реєстрації,
 • включення електронних копій документів до держреєстру,
 • установка черговості аналізу заяви,
 • обробка документації,
 • формування рішення про можливість виконання процедури,
 • розробка документального підтвердження проведення реєстрації,
 • видача документів заявнику.

Що таке юридична особа – управитель фонду операцій (ФОН)

Управитель фонду операцій з нерухомістю (ФОН) – це юридична особа, що являє собою ліцензовану фінансову компанію з управління грошовими коштами. У ФОН кошти можуть залучатися як від фізичних, так і від юридичних осіб.

Управитель фонду операцій керує активами ФОН в інтересах інвесторів. Отримання прибутку виступає головною метою такої діяльності, яка регулюється індивідуальними правилами фонду.

Майно ФОН фіксується окремо від особистого майна управителя та інших учасників фонду. При цьому всю нерухомість, придбану за рахунок активів фонду операцій, керівник вносить до балансу організації.

Серед операцій з нерухомістю, які здійснює управитель фонду операцій, присутні:

 • фінансування новобудови для отримання у власність новостворених об'єктів нерухомості, при цьому спочатку інвестор отримує тільки право вимоги,
 • операції з отриманими в користування об'єктами нерухомості, будівництво яких було профінансовано раніше (продаж, передача в оренду).

Органи, що регулюють діяльність управителя фонду операцій з нерухомістю

Ліцензію на управління фондом операцій з нерухомістю видає Національна комісія фінансових послуг. Також у межах своїх повноважень регулювання діяльності управителя ФОН виконує Нацбанк України. Нагляд за дотриманням вимог законодавства керівником фонду операцій здійснює Державна комісія з цінних паперів.

Терміни реєстрації права власності та вартість

Розмір адміністративного збору за реєстрацію права власності на майно безпосередньо залежить від термінів виконання процедури:

 • 10% від мінімальної зарплати доведеться віддати за держреєстрацію, виконану протягом п'яти робочих днів,
 • одна мінімальна зарплата – протягом двох робочих днів,
 • дві мінімальні латки – протягом одного робочого дня,
 • п'ять мінімальних латок – протягом двох робочих годин.

Документ-сервіс Dela.ua – офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників та гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з реєстрацією права власності на майно, придбане юридичною особою – управителем фонду операцій. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly