Реєстрація права власності на обєкт незавершеного будівництва що підлягає приватизації
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація права власності на обєкт незавершеного будівництва що підлягає приватизації

Виникнення права власності на обєкт незавершеного будівництва

Поява права власності на об'єкт незавершеного будівництва відбувається в момент держреєстрації договору купівлі-продажу на нерухомість. Для того щоб угода відбулася, і незавершене будівництво можна було приватизувати, після сплати вартості об'єкта представник органу приватизації та покупець мають підписати акт приймання-передачі. Цей документ повинен бути складений протягом п'яти днів після виплати повної вартості за нерухомість.

Незавершене будівництво, куплене за договором: держреєстрація права власності

Реєстрація права власності на незакінчену нерухомість потрібна при переході прав. Це може бути не тільки угода купівлі-продажу, але і оформлення договору дарування, обміну або передачі у заставу. Без держреєстрації права власності поточному власникові буде належати не недобудована нерухомість, а виключно будівельні матеріали, використані при зведенні об'єкту.

Держреєстрація придбання незавершеного будівництва за договором проводиться на підставі документів, які підтверджують:

 • право власності,
 • право користування земельною ділянкою з метою зведення нерухомості,
 • дозвіл на будівельні роботи.

Також подаються папери, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва. Такі умови встановлює Цивільний кодекс України. Крім того, діяльність у сфері держреєстрації недобудованої нерухомості регулює закон Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Якщо мова йде про незакінчене будівництво, що підлягає приватизації, діяти слід згідно з положенням Про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва.

Що таке приватизація

Приватизацією називають перехід права власності на конкретні будівлі або приміщення від держави у власність приватних осіб. Після отримання персонального права власності на приватизовану нерухомістю, об'єкт можна продати, передати у заставу або оренду. Для приватизованої нерухомості також доступна можливість передачі у спадок. Не приватизовану будівлю або приміщення після смерті поточного мешканця держава передає наступному громадянину у черзі, який її потребує.

В процесі приватизації відчужуватися може державне та комунальне майно:

 • держпідприємств, установ, організацій,
 • житлового та земельного фонду.

Відчуження відбувається на користь фізичних та юридичних осіб, а саме:

 • громадян України, іноземців, осіб без громадянства,
 • юридичних осіб, зареєстрованих на території України,
 • юридичних осіб інших держав.

Усі вони відповідно до закону про приватизацію можуть бути покупцями об'єктів незавершеного будівництва, що перебувають у комунальній або державній власності. Рішення про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва виносить Фонд держмайна України та його регіональні представництва.

Купівля та оренда землі під приватизованими об'єктами незавершеного будівництва

Законодавство передбачає спеціальні умови придбання та оренди земельної ділянки, на якій розташований об'єкт незавершеного будівництва, для власників цього об'єкта. Вони мають пріоритет в отриманні землі перед третіми особами. Ділянки, які не підлягають продажу, надаються у довгострокову оренду за запитом власників недобудованої нерухомості.

Способи приватизації об'єктів незавершеного будівництва

Виділяють такі способи приватизації об'єктів незавершеного будівництва:

 • продаж за конкурсом або на аукціоні,
 • продаж через викуп за наявності одного покупця,
 • внесення об'єкта незавершеного будівництва до статутного капіталу господарського товариства як внеску держави,
 • продаж під розбір.

При приватизації масштабних промислових підприємств спосіб приватизації обирають держорган приватизації та орган, який управляє господарським об'єктом і тримає його на балансі.

Документ-сервіс Dela.ua офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, що підлягає приватизації. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly