Реєстрація права власності на обєкт незавершеного будівництва що підлягає приватизації
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація права власності на обєкт незавершеного будівництва що підлягає приватизації

Виникнення права власності на обєкт незавершеного будівництва

Поява права власності на будівлю, яку ще не добудовано, відбувається в той момент, коли об'єкт продається і відповідний договір проходить процедуру реєстрації. Для того щоб угода відбулася, і незавершене будівництво можна було приватизувати, після сплати вартості об'єкта представник органу приватизації і покупець повинні підписати акт приймання-передачі. Цей документ повинен бути складений протягом п'яти днів після виплати повної вартості за нерухомість.

Незавершене будівництво, куплене за договором: держреєстрація права власності

Процедура реєстрації потрібна при переході прав. Це може бути не тільки угода про продаж будинку або офісу, але і оформлення договору дарування, обміну або передачі в заставу. Без держреєстрації права власності поточному власникові буде належати не недобудована нерухомість, а виключно будівельні матеріали, використані при зведенні об'єкту.

Держреєстрація придбання незакінченого будівництва за договором проводиться з використанням документів, які підтверджують:

 • право власності,
 • право користування земельною ділянкою з метою зведення нерухомості,
 • дозвіл на будівельні роботи.

Також подаються документи, що містять опис майбутнього будинку або будівлі. Такі умови встановлює законодавство.

Що таке приватизація

Приватизацією називають перехід права власності на конкретні будівлі, будівлі або приміщення від держави у власність приватних осіб. Після отримання персонального права власності на приватизовану нерухомістю, об'єкт можна продати, передати в заставу або оренду. Для приватизованої нерухомості також доступна можливість передачі у спадок. Чи не приватизоване будівлю або приміщення після смерті поточного мешканця держава передає наступному в черзі громадянину, який його потребує.

В процесі приватизації відчужуватися може державне і комунальне майно:

 • держпідприємств, установ, організацій,
 • житлового та земельного фонду.

Відчуження відбувається на користь фізичних та юридичних осіб, а саме:

 • громадян України, іноземців, осіб без громадянства,
 • юридичних осіб, зареєстрованих на території України,
 • юридичних осіб інших держав.

Всі вони відповідно до закону про приватизацію можуть бути покупцями недобудованих будинків, що перебувають у комунальній або державній власності. Рішення про приватизацію таких будівель виносить Фонд держмайна України і його регіональні представництва.

Купівля та оренда землі під приватизованими недобудованими будинками

Законодавство передбачає спеціальні умови придбання та оренди земельної ділянки, на якій розташований недобудований об'єкт, для власників цього об'єкта. Вони мають пріоритет в отриманні землі перед третіми особами. Ділянки, які не підлягають продажу, надаються в довгострокову оренду за запитом власників недобудованої нерухомості.

Способи приватизації недобудованих об'єктів

Виділяють наступні способи приватизації таких об'єктів:

 • продаж за конкурсом або на аукціоні,
 • продаж через викуп за наявності одного покупця,
 • внесення об'єкта незавершеного будівництва до статутного капіталу господарського товариства як внеску держави,
 • продаж під розбір.

При приватизації масштабних промислових підприємств спосіб приватизації вибирають держорган приватизації та орган, який управляє господарським об'єктом і тримає його на балансі.

Документ-сервіс dela — офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань в найкоротші терміни.

Звертайтеся в dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з правами власності. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Для наших клієнтів також відкрито чотири офіси по всій країні - в Києві на проспекті Перемоги і вулиці Декабристів, в містах Бровари та Одеса. Також Ви можете замовити послугу з пересилки звітного документа поштою. Звертайтеся до нас за телефоном або залишайте онлайн-заявку нижче на сторінці

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly