Оцінка складської, виробничої комерційної нерухомості
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Оцінка складської, виробничої комерційної нерухомості

Експертна оцінка складської та виробничої комерційної нерухомості

Об'єкти, побудовані для створення і розвитку бізнесу, називаються комерційною нерухомістю. Сюди відносяться усі споруди нежитлового фонду, які використовуються для ведення господарської діяльності. Комерційна нерухомість об'єднує об'єкти: вільного призначення (спорткомплекси, ресторани, готелі), офісні, торговельні, індустріальні (підприємства, склади) і соціальні (лікарні, вокзали, аеропорти). І не включає площі, призначені для постійного проживання.

 • Послуги з оцінки нежитлових приміщень можуть знадобитися при таких операціях з нерухомістю:
 • внесенні в статутний фонд організації,
 • оформленні застави,
 • купівлі-продажу,
 • оренді,
 • отриманні спадщини,
 • оформленні шлюбного договору,
 • пред'явленні в суді.

При оцінці складів і виробничих площ враховуються особливі характеристики, які не беруться до уваги при розрахунку вартості торгової нерухомості.

Які фактори враховуються при оцінці приміщення під склад або виробництво?

Найбільш значимими факторами, що впливають на ринкову вартість комерційної нерухомості, виступають місце розташування і потенційний грошовий потік. А також функціональність, до якої входять два додаткових специфічних критерію.

 1. Коефіцієнт забудови. Це співвідношення площі будівлі до загальної площі території об'єкта. Для здійснення логістики товару зі складу або виробництва необхідна наявність зручних під'їздів до будови. А також місця для вільного руху і стоянки габаритного автотранспорту.
 2. Висота приміщення. Безпосередньо впливає на можливі доходи, оскільки обсяг приміщення визначає кількість вантажів, які можна в ньому розмістити.

Усі ці параметри обумовлюють вартість нежитлової нерухомості та ймовірну орендну ставку по ній. Якщо експертна оцінка проведена некоректно, власник складського чи виробничого приміщення може в перспективі втратити чимало фінансових коштів.

Методи розрахунку вартості нежитлових приміщень

Найефективнішим для укладення звіту про ціну вважають доходний підхід. Він полягає у визначенні вартості ймовірних майбутніх вигод на поточний момент. Інші два основні методи аналізу – порівняльний і витратний – для оцінки виробничо-складських приміщень використовуються менше. Оскільки, на відміну від житлової нерухомості, комерційні об'єкти з ідентичними характеристиками зустрічаються рідко.

Оцінювач повинен володіти спеціальними знаннями про експлуатаційні характеристики комерційної нерухомості. В іншому випадку його висновок про ціну буде не адекватним реальній вартості об'єкта.

Терміни і вартість експертної оцінки складської та виробничої комерційної нерухомості

| 1 день - від 800 грн.
| 1 година - від 1 200 грн.

Необхідні документи для проведення оцінки

 • Документ підтверджуючий право власності (свідоцтво, купівля-продаж, дарування, спадщина, виписка)
 • Технічний паспорт
 • Для фізичної особи- паспорт та ідентифікаційний код
 • Для юридичної особи - виписка про реєстрацію

Незалежна експертна оцінка дозволить максимально доцільно використовувати вибраний для бізнесу простір. І може стати об'єктивною підставою для того, щоб оскаржити завищену ціну на об'єкт.

Звертайтеся в документ-сервіс Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з оцінкою складської та виробничої комерційної нерухомості. Для того щоб замовити звіт, просто зателефонуйте по одному із зазначених телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly