Дослідження об'єктів нерухомості, будматеріалів, конструкцій та відповідних документів
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Дослідження об'єктів нерухомості, будматеріалів, конструкцій та відповідних документів

Експертиза будівельних робіт, документації, технічного стану будинків і споруд

Дослідження об'єктів нерухомості житлового та нежитлового фонду, будівельних робіт і використаних матеріалів, а також проектно-кошторисної та технічної документації відносяться до завдань будівельно-технічної експертизи. Під час цієї процедури незалежні профільні фахівці визначають, чи відповідає об'єкт, його окремі елементи чи застосовані по відношенню до нього дії встановленим законом нормам.

Коли потрібна будівельно-технічна експертиза

Будівельна експертиза приватних житлових будинків, приміщень, будівель і споруд може знадобитися при наступних діях з об'єктом нерухомості:

  • оформленні угоди купівлі-продажу,
  • процедурі прийому-передачі об'єкта,
  • здачі збудованого об'єкта, якщо він придбаний і зведений за допомогою пайового будівництва,
  • судових розглядах між забудовником і пайовими інвесторами,
  • оформленні розлучення і розподілі нерухомості,
  • встановленні відповідності виконаної перепланування чинним будівельним нормам.

Експертна будівельно-технічна оцінка залишається популярною і затребуваною процедурою, оскільки багато будівель та споруд зводяться при формальному технічному нагляді або в умовах повної його відсутності. Через це рівень якості готової нерухомості визначається постфактум. І подальше використання об'єкта часто стає неможливим без усунення невідповідностей та браку будівельників.

Будівельна експертиза квартири, будинку та інших об'єктів

Будівельно-технічне дослідження може знадобитися для різних об'єктів таких, як:

  • будівлі та споруди,
  • їх частини та елементи (трубопроводи, тунелі, каркаси),
  • результати готових експертиз,
  • незавершене будівництво,
  • кошториси, квитанції про оплату виконаних будівельних робіт,
  • договори на поставку матеріалів та устаткування,
  • одиничні об'єкти нерухомості і комплекси,
  • технічні завдання,
  • земельні ділянки,
  • акти про причини нещасних випадків, руйнувань, аварій.

Комплексна експертиза включає не лише висновок про технічний стан об'єкта, а й рекомендації про те, як позбутися несправностей та пошкоджень.

Іноді в інтересах забудовника фахівець свідомо припускається помилок у результатах будівельного аудиту та технічного дослідження, щоб прикрасити інформацію про об'єкт нерухомості. Перевірити дані можна замовивши незалежну експертну оцінку такого звіту.

Будівельно-технічна експертиза: завдання, види та цілі проведення

Залежно від завдань і цілей проведення, розрізняють такі види будівельно-технічної експертизи:

  1. Дослідження проектно-технічної та кошторисної документації. Під час аналізу даних визначають, чи відповідає документація вимогам нормативно-правових актів. Якщо розбіжності виявлені, встановлюють, у чому саме вони полягають. Дають оцінку рівню надійності проектних рішень за допомогою таких методів, як лінеаризація і статистичне моделювання. Так визначають ймовірність відмов конструкцій будівель і споруд.

Необхідність в експертизі може виникнути за бажання забудовника перевірити правильність виконаних проектувальником розрахунків. У складених даних про об'єкт (схемах, графічних зображеннях, планах) можуть міститися помилки. Якщо прорахунки своєчасно не усунути, вони можуть стати причиною виникнення аварій, руйнування конструкцій, інженерних систем і комунікацій, знизити кінцеву вартість нерухомості.

Експертиза потрібна також при процедурі зміни власника об'єкта нерухомості, та якщо будівництво не закінченої будівлі необхідно продовжити після тривалого періоду простою.

  1. Перевірка готових об'єктів і будівельних робіт на відповідність документації. Це дослідження також дозволяє відповісти на питання про функціональне призначення приміщень і про те, чи має нерухомість історичну або культурну цінність.
  2. Оцінка якості виконаних будівельних робіт та використаних матеріалів, експертиза окремих елементів і конструкцій споруди. В результаті технічного обстеження об'єкта видають висновок про фактичний рівень якості проведених будівельних робіт. А також про те, чи відповідає він встановленим законом нормам. За необхідності вказують вид виконаних робіт – реконструкція, будівництво нового об'єкта, капремонт.
  3. Будівельний аудит обсягів і вартості виконаних робіт, визначення відповідності даним, зазначеним у документації. Процедура складається з фінансового та технічного аудиту. Перший досліджує вартість робіт і використаних матеріалів. Другий – якість і рівень проектних рішень, будівельного обладнання. Експертиза встановлює, чи відповідають фактично наявні характеристики об'єкта нерухомості і обсяг капітальних вкладень заявленим у документації.
  4. Дослідження ступеня вогнестійкості та готовності недобудованих об'єктів, визначення групи капітальності і категорії складності нерухомості. Недобудованим об'єктом вважають нерухомість, яка ще не здана в експлуатацію, але виданий дозвіл на її на зведення і вже понесені витрати на будівництво. Незважаючи на те, що такі споруди не готові до використання, їх можна продавати і купувати. Для цього потрібно визначити об'єктивну ринкову вартість нерухомості. Вона також необхідна при приватизації, страхуванні, інвестуванні, оформлення застави.

При оцінці вартості беруть до уваги інженерне забезпечення об'єкта – підключення до водо-, газо- і енергопостачання, каналізації.

Методи визначення ринкової вартості обирають залежно від типу будинку. Вони бувають виробничі, громадські та житлові. Найчастіше застосовують витратний і дохідний методи. До порівняльного при аналізі об'єктів незавершеного будівництва вдаються вкрай рідко.

  1. Експертиза технічного стану інженерних мереж, причин пошкоджень і руйнувань будівель, їх конструкцій, елементів. Процедура допоможе встановити ступінь технічного зносу нерухомості і дізнатися, чи можна назвати будівлю аварійною. А також дати оцінку якості монтажу телекомунікацій, котелень та індивідуальних теплопунктів, каналізаційних та інших систем об'єкта. Дослідження надають у формі висновку.
  2. Оцінка вартості матеріального збитку – будівельних робіт з переобладнання, відновлювального ремонту після пожежі, затоплення або дій третіх осіб. Процедуру також називають судовою будівельною експертизою.
  3. Визначення технічної можливості поділу об'єкта або порядку користування майном, виділення часток в натурі відповідно до прав співвласників. Оцінка варіантів розподілу нерухомості. Експерти встановлюють можливість користування однією будівлею або спорудою на рівних умовах. Якщо йдеться про житловий будинок, кількість санвузлів та окремих виходів у ньому має відповідати кількості пайових власників. У квартирі таке трапляється рідко, тому її ділять шляхом продажу і розподілу рівних сум між співвласниками.

Звіт про дослідження запитують, як при процедурі добровільної реєстрації майна, так і в суді при розлученні або інших випадках поділу нерухомості.

  1. Оцінка вартості будівель, споруд, їхніх елементів або частин.
  2. Експертиза відповідності наданої оцінки об'єкта нерухомості, його частини або елемента чинним нормам і методам проведення.

Судова і несудова будівельно-технічна експертиза

Вид будівельно-технічної процедури визначає ініціатор її виконання. За видом призначення розрізняють судову і несудовий експертизу.

Першу зобов'язують здійснювати у рамках ведення цивільних і арбітражних справ для отримання доказів, яких бракує. Судову будівельно-технічну експертизу також можуть виконувати на запит органів дізнання, прокурора або слідчого. Існує конкретна встановлена законом процесуальна форма – порядок проведення процедури. Спеціаліст, який виконує її, має володіти знаннями у таких галузях:

  • будівельна механіка і матеріалознавство,
  • технологія будівельного виробництва,
  • проектна та виконавча документація,
  • закономірність «старіння» цілісного об'єкта, його конструкцій, окремих вузлів і з'єднань,
  • ознаки технічного стану,
  • причини руйнування будівель та споруд.

Несудове будівельно-технічне дослідження може ініціювати державна або недержавна особа. Включно із органами виконавчої влади, фізичними або юридичними особами.

Вартість будівельно-технічної експертизи до 1000 м2

Договірна







Вартість будівельно-технічної експертизи від 1000 м2

Договірна







Необхідні документи для будівельно-технічної експертизи

  • Документ підтверджує право власності за (свідоцтво, купівля-продаж, дарування, спадщина, виписка)
  • Технічний паспорт
  • Фізична особа - паспорт та ідентифікаційний код
  • Юридична особа - виписка про реєстрацію

Експертність фахівця, який виконує будівельно-технічне дослідження, вкрай важлива. Рівень відповідальності, що на нього покладається, порівняний лише з тим, який несе автор проектно-технічної документації. Проводити такі роботи мають право тільки ліцензовані компанії, як документ-сервіс dela.

Замовити експертизу об'єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів легко. Просто зателефонуйте за одним із зазначених телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly