Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця

Реєстрація припинення господарської діяльності ФОП

Факт завершення діяльності підприємця, що є фізичною особою повинен бути зафіксований за допомогою законної процедури, прописаної в українському законодавстві. Як це відбувається: слід внести інформацію про припинення господарської діяльності в єдину базу обліку. В рамках цієї процедури також припиняється податковий облік щодо фізособи.

Бажаєте припинити діяльність підприємця - звертайтеся в документ-сервіс dela! Ми подамо відповідну заяву на ім'я реєструючого органу - документ визнач можна подати в письмовій формі або у вигляді електронного файлу.

Держреєстр займається розглядом заяви протягом доби, якщо день подачі документу був робочим днем. Виписка, що містить нову інформацію про фізособу-підприємця буде опублікована на відповідній онлайн-платформі, також її можна отримати у вигляді письмового документа.

Зверніть увагу, зареєструвати закриття підприємницької діяльності - не означає скасувати зобов'язання, які були у компанії в процесі її існування. Також нікуди не подінуться штрафи, якщо зобов'язання будуть виконуватися і далі.

Коли фізособа буде знята з податкового обліку, щодо нього перестають діяти вимоги, характерні для суб'єкта господарської діяльності. При цьому фізособа не знімається з обліку в податковому органі в якості особи, яка отримує доходи.

Причини припинення підприємницької діяльності

Усі наведені вище дії необхідні, якщо ФОП самостійно прийняв рішення про припинення підприємницької діяльності. Серед інших причин ліквідації суб'єкта:

  • смерть,
  • судове рішення про смерть, визнання фізособи недієздатним або зниклим безвісти,
  • судове рішення про обмеження цивільної дієздатності,
  • постанова суду про закриття господарської діяльності.

Для останнього пункту підставою можуть стати таки чинники, що мають відношення до ФОП:

  • визнання банкрутом,
  • ведення незаконної діяльності,
  • ненадання в держоргани протягом року обов'язкової фінансової звітності,
  • присутність в Єдиному держреєстрі відомостей про незнаходження суб'єкта на зафіксованому місці проживання.

При подачі заяви про припинення діяльності фізична особа-підприємець або його уповноважений представник повинні пред'явити паспорт. Заяву держреєстратору варто передати особисто або відправити поштою рекомендованим листом з описом вкладення.

Документ-сервіс Dela.ua - це офіційна компанія, що здійснює юридичний супровід бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність усіх послуг професійним стандартам.

Звертайтеся в Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією припинення підприємницької діяльності ФОП. Щоб замовити послугу, зателефонуйте по одному із зазначених номерів в контактах або залишіть заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly