Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця

Реєстрація припинення господарської діяльності ФОП

Фіксація інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (ФОП) відбувається шляхом внесення цих даних до Єдиного державного реєстру. Ліквідація фізособи-підприємця, приватного підприємця або суб'єкта підприємницької діяльності (СПД) передбачає зняття об'єкта з обліку як платника податків. Для припинення підприємницької діяльності необхідно звернутися із заявою до держреєстратора. Документ може подаватися у паперовій або електронній формі.

У держреєстрі розглядають заяву протягом доби після його надходження в робочі дні. Виписку з новими даними про підприємця публікують на порталі, її також можна отримати у паперовій формі.

Варто врахувати, що реєстрація закриття ФОП не анулює зобов'язання, накладені на компанію в ході ведення підприємницької діяльності, і не позбавляє від штрафів за їх невиконання. Після зняття ФОП з обліку платників податків по відношенню до підприємця більше не діють вимоги як до суб'єкта господарської діяльності. Однак він продовжує перебувати на обліку в податкових органах як фізособа, яка отримувала доходи.

Причини припинення підприємницької діяльності

Усі наведені вище дії необхідні, якщо ФОП самостійно прийняв рішення про припинення підприємницької діяльності. Серед інших причин ліквідації суб'єкта:

  • смерть,
  • судове рішення про смерть, визнання фізособи недієздатним або зниклим безвісти,
  • судове рішення про обмеження цивільної дієздатності,
  • постанова суду про закриття господарської діяльності.

Для останнього пункту підставою можуть стати таки чинники, що мають відношення до ФОП:

  • визнання банкрутом,
  • ведення незаконної діяльності,
  • ненадання в держоргани протягом року обов'язкової фінансової звітності,
  • присутність в Єдиному держреєстрі відомостей про незнаходження суб'єкта на зафіксованому місці проживання.

При подачі заяви про припинення діяльності фізична особа-підприємець або його уповноважений представник повинні пред'явити паспорт. Заяву держреєстратору варто передати особисто або відправити поштою рекомендованим листом з описом вкладення.

Документ-сервіс Dela.ua - це офіційна компанія, що здійснює юридичний супровід бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність усіх послуг професійним стандартам.

Звертайтеся в Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією припинення підприємницької діяльності ФОП. Щоб замовити послугу, зателефонуйте по одному із зазначених номерів в контактах або залишіть заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly