Експертна оцінка квартири
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Експертна оцінка квартири

Оцінка квартири

Оцінка квартири - юридична процедура визначення актуальної вартості відносно об'єкта нерухомості, яка проводиться на відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», Національного стандарту N 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», Національного стандарту N 2 «Оцінка нерухомого майна». Експертна оцінка квартири має чітко регламентований порядок дій і вимагає участі професійного оцінювача. Результатом незалежної оцінки є Звіт про експертну оцінку квартири.

Звіт про експертну оцінку квартири складається в письмовій формі та є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання. Налічує до декількох десятків сторінок. І включає опис об'єкта оцінки, методи проведення, процедури і безпосередній розрахунок вартості. Документ повинен відповідати всім правилам професійної етики і складається в зрозумілій, доступній формі пояснювати як велася незалежна оцінка квартири, які були вихідні дані, які висновки були зроблені і, головне, яку вартість має об'єкт оцінки. Звіт завжди супроводжується об'ємними додатками, в яких поміщені всі фотографії, карти і замальовки, що не були включені в основні розділи звіту. У додатку може міститися дуже значний обсяг інформації, аж до словника термінів.

Для визначення ринкової вартості квартири, крім наявності ліцензії та інших дозвільних документів, необхідне знання особливостей конкретного житлового фонду. Наша компанія надає послуги по всій Україні, гарантує якість і враховує побажання кожного клієнта. Проводимо тисячі експертних оцінок щорічно. Вирішуємо проблеми будь-якої складності в стислі терміни, навіть за 1 день.

Процедура оцінки може бути застосована як до цілої квартири, так і до її окремої кімнати, частці. Оцінка частки в квартирі досить поширена в нашій країні і не становить особливу категорію складності для наших фахівців. Важливо зауважити, що визначення вартості права власності - не єдина мета професійної оцінки нерухомості в рамках процедури також важливо визначити вартість прав оренди об'єкта, вартість прав користування і т.д.

Для чого потрібна оцінка квартири?

З необхідністю оцінки квартири ми стикаємося зазвичай при необхідності юридичного оформлення угоди, пов'язаної з нерухомістю. При передачі власності необхідна сплата податку, тому оцінка квартири для купівлі-продажу стане необхідністю. Такий звіт стане в нагоді вам в банку - його вимагають як підставу для видачі іпотечного кредиту, в земельний кадастр - при продажу житла і т.д. Іноді замовлення експертної оцінки квартири роблять обидві сторони - покупець і продавець власності - з метою виявити рівноважну вартість.

Хто має право проводити оцінку квартири в Україні?

Оцінка вартості квартири, відповідно до встановленого законодавством порядку, може проводитися виключно тими особами, які мають відповідні кваліфікаційні свідоцтва - для оцінювачів та сертифікати –для суб'єктів оціночної діяльності, та внесені до Державного реєстру. Доступ до електронного реєстру оцінювачів в Україні є відкритим, відповідно, кожен бажаючий може перевірити кваліфікацію обраного оцінювача або ж знайти виконавця для незалежної оцінки.

Документ-сервіс Dela.ua - офіційний сервіс, внесений до Державного реєстру та має необхідні сертифікати. Наші фахівці мають великий практичний досвід і професіоналізм, щоб вирішити ваше питання швидко, якісно і ефективно.

У яких випадках необхідна незалежна оцінка квартири експертом?

Потреба в оцінці квартири для нотаріуса може бути пов'язана з різними життєвими ситуаціями. Але всі вони, так чи інакше, мають відношення до операцій з вашим майном. А саме:

 • оформлення договору купівлі-продажу,
 • отримання спадщини,
 • оформлення договору дарування,
 • передачі в заставу,
 • обміну,
 • оренді,
 • приватизації,
 • угоді лізингу,
 • складання шлюбних контрактів,
 • визначення розміру заподіяної шкоди,
 • укладання договорів страхування,
 • пред'явлення в суді,
 • розподілу майна.

Останній пункт передбачає оцінку частки в квартирі. Виконати подібну процедуру непросто. Складність полягає в тому, щоб правильно позначити межі майна власників часткової власності. Це безпосередньо впливає на його вартість. Також необхідно врахувати безліч різних чинників, наприклад, кількість прописаних мешканців у квартирі, загальну площу та кількість кімнат.

Щоб оформити спадщину вам буде потрібно отримати оцінку квартири для спадщини. Це дасть можливість правильно розрахувати суму держмита, яку необхідно сплатити. Вона залежить від ринкової вартості квартири. Без неї не вийде отримати спадок і переоформити на себе. Щоб передати його запросять оцінку квартири для дарування

Можливо визнання недійсними будь-яких договорів, що стосуються нерухомості, з подальшим їх розірванням, якщо оцінка вартості квартири проведена непрофесійно. При цій операції виконується порівняння з подібними одиницями житлового фонду. Враховуються такі чинники, як розташування та мікрорайон, площа, кількість кімнат, стан багатоквартирного будинку. Також має значення поверх, наявність ремонту і можливість торгу.

Купуючи або продаючи житло, ви також зіткнетеся з необхідністю надання такого звіту. Нотаріус не має права завізувати письмова угода між фізичними особами без оцінки квартири для купівлі-продажу.

Коли оцінка квартири необов'язкова?

Деякі ситуації дозволяють проведення експертної оцінки квартири або ж роблять її бажаною, однак відсутність звіту в цих випадках вважатися порушенням не буде. Є декілька випадків проводити оцінку вартості квартири необов'язково:

 • При укладанні договору оренди квартири, що знаходиться в приватній власності. В цьому випадку в документі слід вказати вартість майна, але повний офіційний звіт необов'язковий.
 • При отриманні нерухомості в якості спадщини родичами першого ступеня споріднення - подружжям, батьками, дітьми. В цьому випадку не потрібно платити податок на дохід і замовляти експертну оцінку.
 • При передачі нерухомості по дарчим договором, якщо одержувачами є найбільш близькі родичі. В даному випадку також не обов'язкова сплата податку та замовлення незалежності оцінки вартості житла.
 • При укладанні договору про передачу квартири в заставу. Сторони такого договору здатні узгодити проведення оцінки предмета застави. Обов'язковою по закону оцінка не є.

Всі інші випадки, коли не діє нульова ставка на прибуток від отримання квартири, необхідно проводити оцінку квартири в обов'язковому порядку.

Порядок проведення експертної оцінки квартири

Проведення оцінки квартир вимагає правильної організації процесу виконання процедури, використання підтверджених і відповідних конкретному завданні методик. Виходячи із законодавства України, повинен бути таким порядок проведення оцінки квартири:

 • підписання договору,
 • роботу з копіями документів,
 • аналіз особливостей локального ринку нерухомості,
 • проведення розрахунків,
 • складання звіту.

Важливий момент, зазначений в статті 11 Закону України № 2658-III «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», - що замовник квартири повинен надати спеціалісту доступ до об'єкта оцінки для отримання достовірної інформації. За результатами проведеної оціночної діяльності складається звіт із зазначенням, серед іншого, вартості нерухомого майна. Звіт повинен бути підписаний оцінювачем і керівником підприємства, що надає послуги з оцінки.

Інформація, що міститься у звіті про оцінку квартири, складеному для цілей оподаткування, вноситься в єдину базу звітів про оцінку через електронний «майданчик», та такому звіту присоюється пароль пошуку за яким нотаріус в подальшому перевіряє достовірність звіту. Користуватися такими даними в базі можуть лише нотаріуси та суб'єкти оціночної діяльності. Документи, що підтверджують право оцінювачів проводити подібні операції, додаються до звіту. Ними є відповідні сертифікати і ліцензії.

Які критерії впливають на вартість квартири?

Оцінка вартості квартири проводиться на підставі наступних критеріїв:

 • розташування об'єкта оцінки щодо центру міста, віддаленість району, його локалізація.
 • якість і характер прилеглої інфраструктури. Важливо, чи знаходиться поруч парк, пустир або промислова зона. Квартира може піднятися або опуститися в ціні в залежності від наявності поблизу магазинів, поліклініки, школи, дитячого садка або зручної транспортної розв'язки.
 • тип будинку. Це може бути сталінська споруда, індивідуальне будівництво та ін.
 • матеріали, з яких зведено будівлю і перекриття.
 • наявність ліфта і домофона
 • загальний стан самого об'єкта. Вартість об'єкта може коливатися від наявності балкона в квартирі, вбудованих меблів, сигналізації.

Додатково до цього на вартість квартири при оцінці впливає стан приміщення, рівень виконаного ремонту та інші фактори. Остаточна вартість при оцінці також прив'язана до ринкової ситуації та актуальні ціни на аналогічні пропозиції. Оцінювач зобов'язаний детально вивчати ринкові ціни, проаналізувати дані і сформувати об'єктивну вартість квартири.

Вартість оцінки квартири

Вартість послуги оцінки квартири - як правило, договірна. Визначається в результаті переговорів між замовником і можливим виконавцем. Вартість послуг повинна бути вказана в письмовому договорі про проведення оцінки майна.

Документ-сервіс Dela.ua пропонує кваліфіковані послуги з оцінки квартири по найбільш оптимальній для нинішнього українського ринку, на наш погляд, вартості.

Терміни і вартість експертної оцінки квартири

| 1 день - 800 грн. *
| 1 година - 1 600 грн. *

Який термін дії має оцінка квартири?

Звіт про оцінку квартири має обмежений в часі термін дії. Період дії такого звіту має бути визначений і зазначений в документі самим оцінювачем. Термін дії звіту не може бути більше шести місяців. Відлік дії документа починається в момент його підписання. При закінченні терміну давності проводити оцінку нерухомості слід повторно.

Необхідні документи для проведення оцінки квартири

 • Документ підтверджуючий право власності (свідоцтво про право власності, купівля-продаж, дарування, спадщина, інформаційна довідка, витяг)
 • Технічний паспорт
 • Для фізичної особи- паспорт та ідентифікаційний код
 • Для юридичної особи - виписка про реєстрацію

Для того щоб отримати послугу з оцінки квартир необхідно подати вищевказані документи зручним для вас способом - звернувшись в один з наших центрів або надіславши їх по електронній пошті.

Звертаємо вашу увагу на те, що ви проводите розрахунок тільки після ознайомлення з оформленим звітом і перевірки виконаної роботи. Можливий виклик оцінювача, який прийме у вас всі потрібні документи. А також повністю віддалений варіант співпраці. У цьому випадку звіт ми висилаємо «Новою Поштою» в будь-який регіон України.

Ми гарантуємо повну конфіденційність і готові підписати договір про нерозголошення. Наша експертна оцінка діє протягом півроку і відповідає всім національним стандартам.

Фахівці документ-сервісу Dela.ua готові надати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з оцінкою квартир. Щоб замовити звіт, зателефонуйте по одному із зазначених телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly