Державна реєстрація створення юридичної особи
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Державна реєстрація створення юридичної особи

Реєстрація створення юридичної особи в Єдиному державному реєстрі

Фіксація створення юридичної особи (ЮО) в Єдиному державному реєстрі (ЄДР) – перше, що необхідно зробити, щоб почати законну діяльність вашої компанії. Реалізувати це дозволить звернення до держадміністрації або до держреєстратора. Реєстрації передує аналіз поданих документів, внесення даних про нову юрособу в ЄДР та видача виписки, яка такі відомості містить. Весь пакет документів потрібних для створення юридичної особи, оформляється державною мовою. Держреєстратору його можна надіслати поштою, але для цього підпис запитувача необхідно завірити у нотаріуса.

Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації, оформляються згідно з вимогами законодавства у цій сфері. Такий документ вважається одержаним державним реєстратором з часу надходження заявникові повідомлення в електронній формі про його отримання. Держреєстратор автоматично направляє заявнику підтвердження факту одержання в аналогічній формі.

Державному реєстратору додатково подаються папери, що засвідчують повноваження особи, яка подає документи. Це необхідно, якщо для проведення державної реєстрації ЮО, папери надає уповноважена особа. Термін реєстрації не повинен перевищувати три робочі дні з дня надходження документів.

Вимоги щодо установчих документів юрособи

Згідно з нормами національного законодавства, установчі документи юридичної особи повинні охоплювати таку інформацію про компанію:

  • загальні відомості,
  • цілі та предмет господарської діяльності,
  • засновники, учасники та порядок прийняття рішень, для яких потрібна більшість голосів.

Якщо діяльність організації ведеться на основі модельного статуту, в установчих документах також повинні міститися відомості про розміри часток всіх учасників, порядок надання їхніх вкладів та суму загального статутного капіталу.

Організаційно-правові форми ведення діяльності юридичної особи

Існує кілька організаційно-правових форм, в яких юридична особа може вести господарську діяльність, це:

  • унітарна,
  • виробничий кооператив,
  • закрите або відкрите акціонерне товариство (ЗАТ, ВАТ)
  • товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Вибір однієї з них обґрунтовується специфікою конкретної створюваної компанії. Найбільш поширеною виступає форма ТОВ, оскільки передбачає оптимальні умови для різних видів підприємництва. Таке суспільство легко відкрити, а його формат дозволяє здійснювати всебічний управлінський контроль.

Реєстрація в податковій службі та соціальних фондах

У день виконання державної реєстрації ЮО відомості про нову юридичну особу передаються в органи статистики, доходів і зборів, фонд соціального страхування і Пенсійний фонд. Копія заяви про обрану компанією форму ведення оподаткування – спрощена система або платник податку на додану вартість – надходить до органу доходів і зборів разом з даними про реєстрацію юрособи. Оригінал установчих документів з приміткою держреєстратора про внесення компанії до ЄДР разом з випискою з реєстру, поштою повертають засновнику або уповноваженій особі. Про постановку на облік ЮО та її підрозділів як платників податків також свідчить виписка.

Для старту діяльності юридичній особі знадобиться відкрити рахунок в банку. Виробництво печатки не обов'язкове і не вимагає отримання додаткових дозвільних документів.

Документ-сервіс Dela.ua – це офіційна компанія, що здійснює юридичний супровід бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам.

Звертайтеся в Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з державною реєстрацією створення юридичної особи. Щоб замовити послугу, зателефонуйте по одному із зазначених номерів в контактах або залишіть заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly