Технічний паспорт на дачу, садовий будинок, гараж, паркомісце, паркінг
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Технічний паспорт на дачу, садовий будинок, гараж, паркомісце, паркінг

Коли потрібен технічний паспорт на садовий або дачний будинок

Технічний паспорт не входить до правовстановлювальних документів. Але виступає обов'язковим доповненням до офіційного паперу-підтвердження права власності. Техпаспорт потрібен при юридичних операціях з нерухомістю: угоді купівлі-продажу і обміну, оформленні спадщини або передачі у заставу. А також, якщо потрібно провести реконструкцію об'єкта. Цей документ часто плутають з техпланом, який включає схему будинку та інформацію про розташування будівлі, споруди або приміщення.

Технічний паспорт БТІ на дачу або садовий будинок містить детальні відомості про усі характеристики нерухомості, включно із кількістю поверхів, кімнат, відомостями про рік побудови і датою здачі у експлуатацію. Документ також містить реєстраційний номер. Усі зміни у будинку (прибудова, реконструкція, перепланування, капремонт) власник має своєчасно вносити до техпаспорту.

Якщо під об'єктом нерухомості розуміють багатоквартирний будинок, технічний паспорт потрібен, щоб здати будинок у експлуатацію та видати документи на кожну квартиру. Заселятися у житло або використовувати нерухомість у комерційних цілях без техпаспорта протизаконно.

Як оформлюють техпаспорт БТІ

Після подачі усіх передбачених для вашого об'єкта нерухомості документів, необхідних для оформлення техпаспорта, фахівець БТІ і власник будови домовляються про час зустрічі на об'єкті для виконання інвентаризації. Під час цієї процедури сертифікований технічний інженер робить заміри детально досліджує нерухомість. Результати робіт записуються у карту технічного стану квартири, гаража, садового будинку або дачі – технічний паспорт об'єкта.

Термін дії техпаспорта БТІ

Новий техпаспорт БТІ на будівлю, споруду або приміщення може знадобитися при:

 • зміні власника, коли з останньої інвентаризації пройшло не менше дев'яти місяців,
 • оформленні виписки БТІ, коли з моменту інвентаризації пройшло більше трьох місяців,
 • виявленні змін у зафіксованих відомостях у процесі проведення процедури інвентаризації.

У згаданих ситуаціях необхідна актуалізація даних, зазначених у наявному технічному паспорті на нерухомість. У інших випадках термін дії документа не обмежений.

Що таке технічний паспорт на гараж

Гараж виступає таким самим об'єктом нерухомості, як і квартира, дача або приватний будинок. І техпаспорт БТІ на гараж – обов'язковий документ для підтвердження права власності. Він об'єднує два види даних:

 • планувальні – обсяг, загальна площа, висота будівлі,
 • конструктивні – матеріал перекриттів і стін, товщина перегородок, відомості про покрівлю гаража.

Також містить інформацію про інвентарну вартість та розташування об'єкта, його власника. Техпаспорт на гараж потрібен для будь-яких нотаріальних процедур з нерухомістю. Серед них купівля-продаж і передача у спадщину. Документ потрібний і для узаконення реконструкції будівлі.

Техпаспорт на паркомісце машиномісце або паркінг

Паркомісце, машиномісце або місце на паркінгу виступає таким самим об'єктом власності, як гараж. І невід'ємну частину документального підтвердження прав власника паркомісця становить технічний паспорт.

Технічний паспорт на машиномісце або паркінг знадобиться для:

 • отримання права власності на місце на парковці,
 • оформлення спадщини, зміни власника паркомісця та інших юридичних операцій,
 • відновлення, якщо документ був загублений, вкрадений, зіпсований,
 • підтвердження прав власності у суді,
 • здачі парковки (автостоянки) у експлуатацію.

У організації, що надає послуги БТІ, вам підкажуть – які саме документи потрібно надати для оформлення техпаспорта на ваш об'єкт нерухомості. Донедавна подібні послуги мали право надавати лише державні компанії. Але з 2013 року, згідно з чинним законодавством, це можуть здійснювати також приватні організації, як наш документ-сервіс.

Dela.ua являє собою спеціалізовану компанію, яка проводить технічну інвентаризацію і видає техпаспорти на об'єкти нерухомості. Співробітники документ-сервісу готові виконати вашу заявку відповідно до всіх професійних стандартів у найкоротший термін.

Вартість оформлення техпаспорта БТІ на дачу, садовий будинок, гараж або паркомісце

|3 робочих дні - 1500 грн.|1 робочий день - 3000 грн.|виготовлення дубліката - 1500 грн.


Необхідні документи для оформлення техпаспорта БТІ на дачу, садовий будинок, гараж або паркомісце

 • Документ підтверджує право власності за (свідоцтво, купівля-продаж, дарування, спадщина, виписка)
 • Технічний паспорт
 • Фізична особа - паспорт та ідентифікаційний код
 • Юридична особа - виписка про реєстрацію

Замовити інвентаризацію і технічний паспорт на садовий будинок, дачу, гараж або паркомісце легко. Просто зателефонуйте за одним із зазначених телефонів у контактах або залишіть заявку на консультацію онлайн, і менеджер Dela.ua зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly