Містобудування та архітектура
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Містобудування та архітектура

З думками про те, як побудувати свій будинок абсолютно з нуля, прокидається величезна кількість людей, з огляду на те, що разом з ним додаються більш комфортні умови життя. Більшість так і не вирішує втілити свою мрію у реальність, з огляду на те, що даний процес вимагає титанічної вкладення сил, енергії і грошей. Однак варто зазначити, що фінансова частина питання не найскладніша, бо, перш за все потрібний дозвіл на будівництво, отримання якого передбачає тривалу паперову тяганину.

Перш ніж приступити до переліку документів, які необхідні для оформлення дозволу на будівництво приватного будинку в Україні, необхідно відзначити, що краще це питання довірити спеціалізованим компаніям, які мають великий досвід з надання цього виду послуг. Таким чином можна значно заощадити власний час, який можна витратити на залагодження фінансових проблем і позбавити себе від виснажливого заняття з отримання тих чи інших довідок.

Процес оформлення дозволу на будівництво та архітектурні роботи

Щоб отримати дозвіл на будівництво будинку, в наявності має бути містобудівна документація, до якої входять креслення запланованої споруди.

Серед необхідних документів:

  • Схема планування території під приватний будинок, до якої включено основні документи, що відповідають за забудову та цільове використання певної ділянки.
  • Генеральний план необхідного населеного пункту, який передбачає будівництво приватного будинку. У ньому потрібно вказати загальні вимоги, згідно з якими відбувається розвиток населеного пункту.
  • Деталізований план території під забудову. Включає документацію про певну ділянку населеного пункту, у якому здійснюватиметься будівництво приватного будинку.

Головні вимоги до будівництва та планування приватного будинку

Варто розуміти, що для того, щоб побудувати приватний будинок, потрібна відповідність певним правилам та вимогам. Це обумовлено тим, що занадто високі будинки можуть чинити величезний тиск на ґрунт. Таким чином, до головних вимог з планування та будівництва приватних будинків відносять архітектурні особливості будівлі, кількість поверхів та місцезнаходження на певній ділянці.

Серед нюансів, які потрібно враховувати при будівництві приватного будинку, на території України, можна відзначити таке:

  • Для усіх будівель затверджена чотирьохрівнева класифікація. Це обумовлено чинними нормами та обов'язково до виконання. Будинки можуть складатися з підвального приміщення, двох поверхів та горища.
  • Ширина майбутньої садиби формується виходячи з безлічі чинників. Основні – це планувальна структура району, рельєф місцевості, а також тип будівель, що знаходяться поблизу. Варто дотримуватися унормованих розривів, між приватними будинками.
  • Зведення будь-яких споруд та огородження території має здійснюватися відповідно до вимог, встановлених генеральними проектами. Ця документація схвалюється у районній адміністрації.
  • Існує вулична лінія, що вказана на проекті території. Усі наступні будівлі не повинні виступати за неї.

Порядок спорудження будинку

Залежно від регіону України, перелік необхідних документів може відрізнятися. Ця інформація уточнюються безпосередньо у місці подачі документації. Головні вимоги до основних документів, які знадобляться власникові приватної території, перераховані вище.

Для будівництва споруди або приватного будинку потрібні:

  • Паспорт громадянина України
  • Свідоцтво, яке підтверджує, що заявник виступає власником зазначеної території
  • Проект із зазначенням усіх умов
  • Докладний план ділянки, з обов'язковим зазначенням усіх основних та додаткових будівель, споруд
  • Дозвіл від сусідів. Потрібен у тих випадках, коли будівництво приватного будинку планується у безпосередній близькості від наявних сусідських будівель.

Перед тим, як звернутися з поданням документів до бюро, що займатиметься плануванням будівництва, рекомендується упевнитися у наявності ліцензії, що дає право займатися цим видом діяльності. За її відсутності, наявний план можуть скасувати державні органи містобудування. Не варто забувати також і про топографічне дослідження необхідної ділянки, завдяки якому надається право на проведення будівельних та монтажних робіт.

Останнім документом, який видається після повного завершення будівельних робіт, виступає свідоцтво на право власності. Цей документ являє собою підставу підключення приватного будинку до всіх комунікаційних систем та надає можливість укладати договори з різними обслуговуючими компаніями.

Скористатися послугами містобудування та архітектури легко. Зателефонуйте за одним із зазначених телефонів у контактах або оформіть заявку на консультацію онлайн і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом

Звертайтеся до документ-сервісу Dela.ua, і ми позбавимо вас від рутини оформлення документів!

Будемо раді співпраці.

Скористатися послугою створення проекту житлового будинку легко. Зателефонуйте за одним із зазначених телефонів у контактах або оформіть заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.



Заявка на консультацію