Реєстрація припинення підприємств (юридичних осіб) внаслідок реорганізації
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація припинення підприємств (юридичних осіб) внаслідок реорганізації

Припинення підприємств: ліквідація та реорганізація

Існує дві форми припинення підприємств – ліквідація та реорганізація. Остання дозволяє остаточно завершити господарську діяльність компанії та зареєструвати нову юридичну особу. Ліквідація потрібна тільки для повного скасування підприємства і зняття його з реєстрації. Процедура може виконуватися за рішенням суду або власників компанії.

Розділяють п'ять способів реорганізації підприємств: злиття, приєднання, перетворення, поділ та виділення. Кожен з них має свої юридичні наслідки. Вибір певного способу реорганізації відбувається після аналізу поточних цілей, а також стану активів та пасивів бізнесу. Спосіб реорганізації також передбачає певний порядок переходу прав від «батьківського» підприємства до нових створених. При ліквідації переходу майнових прав та обов'язків не відбувається.

Що вважається реорганізацією підприємства

Податковий кодекс України розглядає реорганізацію юридичної особи як будь-які дії, що тягнуть за собою зміну правового статусу. Серед них:

  • зміна самого організаційно-правового статусу,
  • об'єднання майнових активів підприємств, після якого одна з компаній-учасників злиття припиняє існування,
  • поділ однієї юридичної особи на кілька та розподіл її майна,
  • виділення частини активів і зобов'язань для передачі новому підприємству без ліквідації основної компанії.

При реорганізації свого підприємства слід приділити особливу увагу переходу податкових зобов'язань нової, створеної у результаті процедури, юридичної особи.

Реорганізація підприємств: види процедури

Змістове навантаження способів реорганізації підкаже, який з них буде найбільш вигідним для вашого бізнесу у поточний момент. Розберемо коротко, чим відрізняються наявні види реорганізації.

  • Злиття. Кілька підприємств об'єднуються, щоб створити нове. Майнові активи, права та обов'язки кожного з них переходять до нової компанії. Попередні юридичні особи ліквідуються. Серед цілей злиття бізнесів: зменшення конкуренції, об'єднання цінних активів і пасивів.
  • Приєднання. На відміну від злиття, тут з двох учасників реорганізації припиняється тільки одне – те, що приєднується. Підприємство, до якого приєднувалася друга компанія, продовжує свою господарську діяльність у зміненій формі.
  • Перетворення. Застосовується для зміни організаційно-правової форми підприємства, а також для залучення стороннього капіталу за рахунок залучення інших юридичних осіб.
  • Поділ. З одного підприємства створюється кілька нових. Між ними відповідно до встановлених раніше часток розподіляється все майно, права та обов'язки основної компанії. «Батьківське» підприємство припиняється, а його ресурси переходять до правонаступників за розподільчим балансом.
  • Виділення. У цьому випадку основна юридична особа не ліквідується, а продовжує діяти в «усіченій» формі. Нові виділені підприємства отримують частину активів та зобов'язань суб'єкта господарювання, що реорганізується.

Порядок реєстрації реорганізації підприємств в Україні

Як виконати реєстрацію реорганізації підприємств? Види процедури передбачають деякі особливості проведення припинення. Але в цілому реорганізація передбачає такий порядок дій:

  • власники компанії на загальних зборах засновників приймають рішення про виконання припинення в формі реорганізації і оформляють його як офіційний документ (протокол зборів, наказ),
  • державному реєстратору відправляють документальне підтвердження старту реорганізації,
  • до єдиного держреєстру вноситься інформація про початок припинення шляхом реорганізації підприємства,
  • держреєстратор публікує в спеціалізованій пресі оголошення про припинення юрособи та строки звернення кредиторів за справлянням боргів,
  • проводяться планові перевірки податковими та пенсійними органами підприємства, що реорганізується,
  • після закінчення процедури держреєстратору направляють офіційні папери, що підтверджують проведення припинення підприємства шляхом реорганізації.

Припинення підприємства вважається завершеним після реєстрації у ЄДР – єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – даних про реорганізацію юридичної особи.

Запис про завершення процедури вноситься до єдиного держреєстру протягом одного робочого дня, якщо відсутні підстави для відмови у держреєстрації. Якщо у реєстрації реорганізації відмовлено, уповноважений представник підприємства має право звертатися повторно за реєстрацією після усунення причин, що перешкоджають.

Документ-сервіс dela – офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників та гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з державною реєстрацією реорганізації підприємств. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly