Державна реєстрація права власності на об’єкт незавершеного будівництва, набутого на підставі договору
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Державна реєстрація права власності на об’єкт незавершеного будівництва, набутого на підставі договору

Незавершене будівництво куплене за договором: держреєстрація права власності

Офіційно оформити наявність прав власності на недобудований будинок потрібно в обов'язковому порядку, якщо планується передача об'єкта новому власнику. Тільки після реєструє процедури можна офіційно продати, подарувати, обміняти або передати майно в якості застави. До моменту внесення в держреєстр актуальних даних про власника недобудованої будівлі особі за законом належать тільки використані під час зведення будівельні матеріали.

Цивільний кодекс України передбачає можливість укласти договір щодо ОНБ. Для оформлення процедури потрібно підготувати такі документи:

  • підтвердження права власності,
  • підтвердження права користування землею з можливістю подальшого будівництва,
  • дозвіл на роботи зі зведення.

Також перед початком процедури реєстрації слід підготувати документи, в яких описано недобудований об'єкт. Основне положення, яким регулюється оформлення прав на такі об'єкти, є відповідний Закон України.

Поява прав власності на ОНБ

Держава визнає наявність будь-яких ваших прав на майно тільки після проходження обов'язкової процедури реєстрації . Будь-які права офіційно виникають саме в момент держреєстрації.

Також згідно із законодавством України потрібно реєструвати право:

  • користування (сервітут),
  • користування ділянки для сільськогосподарських потреб,
  • забудови землі (суперфіцій),
  • оренди (суборенди) землі,
  • іпотеки,
  • довірчої власності,
  • власності на ОНБ

Після оформлення прав на ОНБ власник отримає першочергове право оренди або придбання землі, на якій знаходиться недобудований об’єкт.

Отримання прав на ОНБ - як і коли виникає таке право?

Права на об'єкти майна, що були придбані на підставі договору, виникають після того, як недобудований будинок буде передано новому власнику, якщо договором не прописані інші умови, за якими права переходять від однієї особи до іншої. Договір на ОНБ може бути укладений лише після того, як офіційно оформлені права на власність. У покупця об'єкта право власності з'являється тільки після держреєстрації договору купівлі-продажу.

Власнику ОНБ варто знати, що добудова придбаного об'єкта кваліфікується як нове будівництво, а не як реконструкція. Якщо власник планує змінювати спочатку затверджені наміри забудови, перш він повинен внести зміни в будівельний паспорт.

Документи на незавершене будівництво: коли отримувати акт і декларацію

Разом з договором купівлі-продажу власник оформлює документ про прийом і передачу ОНБ. Складання та оформлення декларації на нерухомість стає можливим лише після того, як об'єкт буде остаточно побудований. Декларація, що підтверджує готовність об'єкта знадобиться для процедури введення в експлуатацію. Датою прийняття нерухомості в експлуатацію вважають дату реєстрації декларації. Використання закінченої будівництвом будівлі або споруди без прийняття в експлуатацію протизаконно згідно з нормами національного законодавства.

Декларація про готовність об'єкта підтверджує можливість укладення договорів на підключення комунікацій води, газу, опалення. Реконструкція та капітальний ремонт також передбачають необхідність отримувати декларацію про готовність нерухомості.

Відразу після того, як об'єкт введений в експлуатацію, у власника з'являється можливість абсолютно легально оформити своє право на об'єкт.

Порядок і терміни проведення процедури

Спочатку власник будівельних матеріалів, використаних під час зведення об'єкта, разом з пакетом документації подає державному реєстратору заяву про намір отримати право власності.

Реєстратор розглядає отримані документи і, при наявності підстав для відмови в реєстрації, направляє заявнику відповідне рішення. Повідомлення має містити докладний перелік причин, які стали перешкодою для виконання процедури.

Якщо підстав для відмови немає, держреєстрація прав, не включаючи іпотеку, виконується протягом 5 днів максимум. За бажанням клієнта оформлення процедури може зайняти набагато менше часу - від 2 годин до 2 діб, але вартість такої оперативності буде вище.

Документ-сервіс dela офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань в найкоротші терміни.

Звертайтеся в dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією права власності на ОНБ. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly