Державна реєстрація права власності на об’єкт незавершеного будівництва, набутого на підставі договору
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Державна реєстрація права власності на об’єкт незавершеного будівництва, набутого на підставі договору

Незавершене будівництво куплене за договором: держреєстрація права власності

Державна реєстрація права власності на об'єкт незавершеного будівництва потрібна, якщо об'єкт необхідно передати новому власнику. Без реєстрації переходу прав неможливо укласти угоди купівлі-продажу, дарування, обміну або передачі майна у заставу. До моменту внесення до держреєстру актуальних даних про власника незавершеного будівництва за законом особі належать тільки використані під час зведення будівельні матеріали.

Цивільний кодекс України передбачає можливість укласти договір щодо об'єкта незавершеного будівництва. Державна реєстрація виконується на підставі документів, які підтверджують:

 • право власності,
 • право користування земельною ділянкою з метою зведення нерухомості,
 • дозвіл на будівельні роботи.

Серед паперів, які подаються для державної реєстрації, також має бути присутня документація з описом об'єкта незавершеного будівництва. Головним положенням, що регулює реєстрацію прав на незавершене будівництво, виступає закон Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Коли зявляється право власності на об'єкт незавершеного будівництва та інші речові права

Право власності та інші речові права на нерухомість, обтяження прав, їх перехід і припинення визнаються державою після реєстрації. Усі вони офіційно виникають саме у момент держреєстрації.

Також згідно із законодавством України потрібно реєструвати право:

 • користування (сервітут),
 • користування землею в сільськогосподарських цілях,
 • забудови землі (суперфіцій),
 • господарського відання,
 • оперативного управління,
 • оренди (суборенди) землі та постійного користування,
 • іпотеки,
 • довірчої власності,
 • власності на об'єкт незавершеного будівництва,
 • заборони відчуження і арешту нерухомості, податкової застави та інших обтяжень,
 • інші речові права відповідно до закону.

Держреєстрація права власності на об'єкт незавершеного будівництва дозволяє власникові отримати переважне право на оренду або купівлю земельної ділянки, на якій розташований об'єкт.

Отримання права власності на об'єкт незавершеного будівництва, придбаний за договором

Право власності на майно, придбане за договором, виникає після передачі незавершеної нерухомості, якщо документом не передбачено інших умов переходу прав. Договір на об'єкт незавершеного будівництва можна укласти тільки після держреєстрації права власності. У покупця об'єкта право власності з'являється після держреєстрації договору купівлі-продажу.

Власнику незавершеного будівництва варто знати, що добудова придбаного об'єкта кваліфікується як нове будівництво, а не як реконструкція. Якщо власник планує змінювати спочатку затверджені наміри забудови, спершу він повинен внести зміни до будівельного паспорта.

Документи на незавершене будівництво: коли отримувати акт і декларацію

Разом з договором купівлі-продажу власник оформляє акт прийому-передачі недобудованої нерухомості. Складати та реєструвати декларацію на нерухоме майно потрібно лише після завершення будівництва. Декларація про готовність об'єкта необхідна для введення новоствореної будови в експлуатацію. Датою прийняття нерухомості в експлуатацію вважають дату реєстрації декларації. Використовувати споруду, будівництво якої завершене, без прийняття в експлуатацію протизаконно згідно з нормами національного законодавства.

Декларація про готовність об'єкта підтверджує можливість укладення договорів на підключення комунікацій води, газу, опалення. Реконструкція та капітальний ремонт також передбачають необхідність отримувати декларацію про готовність нерухомості.

Після документально підтвердженого введення об'єкта нерухомості в експлуатацію власник може оформити право власності на новостворену нерухомість.

Порядок і терміни проведення держреєстрації прав на нерухомість

Для виконання реєстрації прав на нерухоме майно власник будівельних матеріалів, використаних під час зведення об'єкта, разом з пакетом документації подає державному реєстратору заяву про намір отримати право власності.

Реєстратор розглядає отримані папери і, за наявності підстав для відмови у реєстрації, відправляє заявникові відповідне рішення. Повідомлення має містити докладний перелік причин, які стали перешкодою для виконання процедури.

Якщо підстав для відмови немає, держреєстрація прав власності та інших речових прав, без урахування іпотеки, виконується протягом п'яти робочих днів після надходження заяви. На вимогу процедура може бути здійснена швидше від двох годин до двох робочих днів розмір плати за держреєстрацію при цьому буде вищим.

Документ-сервіс Dela.ua офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією права власності на об'єкт незавершеного будівництва. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly