Реєстрація реорганізації підприємств (юридичних осіб) шляхом виділення
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація реорганізації підприємств (юридичних осіб) шляхом виділення

Що таке ліквідація та реорганізація підприємств (юридичних осіб)

Ліквідація або реорганізація підприємств – два способи припинення компаній, які можуть знадобитися у процесі ведення бізнесу. Яку з процедур припинення обрати, визначають відповідно до актуальних цілей юридичної особи. За допомогою реорганізації також можна створити новий суб'єкт господарювання. Ліквідація виконується, щоб повністю припинити діяльність підприємства без передачі його прав та зобов'язань іншим юридичним особам.

Види реорганізації підприємств

Припинення підприємства внаслідок реорганізації виконується відповідно до загальної процедури і особливостями одного з п'яти способів реорганізації: злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення. Коротко зупинимося на кожному з них.

  • Злиття. Здійснюється, щоб об'єднати ресурси декількох юридичних осіб. Підприємство, створене у результаті такої процедури, отримує активи і зобов'язання всіх компаній-учасників злиття. Цей спосіб реорганізації часто використовується з метою підвищення конкурентоспроможності підприємства у своєму сегменті.
  • Приєднання. Основна компанія продовжує своє існування, отримавши ресурси приєднаних юридичних осіб. Підприємства, що приєднуються, припиняють вести господарську діяльність. Установча документація основної юридичної особи змінюється через внесення нових відомостей.
  • Перетворення. Використовується при зміні організаційно-правової форми. А також коли підприємство потребує приросту капіталу за рахунок залучення інших компаній.
  • Поділ. Застосовується, коли основне підприємство необхідно розділити на два. Нові юридичні особи отримують ресурси основної компанії, розділені відносно з їх потребами. «Батьківське» підприємство припиняє існування.
  • Виділення. Застосовується, коли необхідно зберегти основну юридичну особу і створити нову. Виділене підприємство дістає частину майна «батьківської» компанії.

Виділення вважається виконаним юридично, якщо за розподільчим балансом зареєстрований перехід частини майнових прав до нової компанії. Яку саме частину активів і корпоративних прав необхідно передати при виділенні підприємства, потрібно підрахувати перед випуском розподільчого балансу.

Порядок реєстрації реорганізації підприємства

Загальна процедура припинення підприємства шляхом реорганізації згідно з чинним законодавством передбачає такий порядок дій:

  • засновники компанії вирішують припинити підприємство та оформлюють рішення у формі наказу або протоколу зборів,
  • складається рішення про створення реорганізаційної комісії,
  • формується реорганізаційна комісія,
  • держреєстратору направляють нотаріально завірене рішення про виконання процедури припинення,
  • до ЄДР вносяться дані про реорганізацію підприємства,
  • реєстратор подає до спеціалізованих друкованих ЗМІ оголошення про старт процесу реорганізації юридичної особи із зазначенням кінцевого терміну для стягування боргів,
  • випускається передавальний акт – документ, де мають бути вказані умови передачі усіх прав та зобов'язань,
  • проводяться позапланові перевірки податковими та пенсійними органами, здійснюється припинення підприємства,
  • держреєстратор отримує документи для підтвердження виконання реорганізації,
  • до єдиного держреєстру вносяться відомості про припинення підприємства.

Рішення про реорганізацію юридичної особи потрібно подати держреєстратору протягом трьох днів з дати його письмового оформлення. Реєстратору забороняється вимагати додаткові підтверджуючі документи про проведення припинення, крім офіційних паперів, передбачених законом.

Внесення відомостей про припинення підприємства шляхом реорганізації виконується протягом одного робочого дня. Якщо компанії відмовлено у реєстрації припинення, необхідно усунути фактори, що стали причиною для відмови.

Особливості реорганізації шляхом виділення

Обираючи для свого бізнесу реорганізацію у формі виділення, варто звернути увагу на такі особливості цієї процедури:

  • Основне підприємство після виділення продовжує існування з усіченими активами та пасивами.
  • Створити шляхом виділення можна виключно юридичну особу, при цьому нове підприємство у формі АТ можна виділити тільки з:
    • акціонерного товариства,
    • підприємницького товариства.

Нова виділена компанія може працювати на основі іншої системи оподаткування, ніж основне підприємство. У реорганізованій юридичній особі засновники володітимуть ресурсами бізнесу у тих самих пропорціях, як це було у компанії до виділення. Також існують юридичні процедури обміну та викупу часток між засновниками.
Для державної реєстрації виділення юридичних осіб необхідно внести до ЄДР два факти:

  • створення підприємства, що з'явилося у результаті виділення,
  • зміни даних про основну компанії, що стосуються підприємства-правонаступника.

Додається ця інформація уповноваженою особою на підставі передбаченої законом процедури у ЄДР – єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Коли потрібна реорганізація у формі виділення

Застосування реорганізації у формі виділення буде вигідно, якщо:

      основна компанія працює з ненадійними контрагентами. Цінні ресурси можна передати новій компанії, щоб знизити ризик їх втрати,
      засновники хочуть «децентралізувати» бізнес, розділити відділи підприємства відповідно до: їхньої специфікації, регіонів розміщення або завдань (одна компанія може виконувати операційну роботу, а друга – передати свої активи в оренду або надавати першій послуги).

Додатковий аргумент для застосування реорганізації у формі виділення – це те, що операція не обтяжена надмірними податковими наслідками:

  • під час переходу до новоствореного підприємства на активи і пасиви не поширюється податок на прибуток, ПДВ, єдиний податок,
  • під час перетворення не застосовуються податкові різниці.

Документ-сервіс dela – офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією реорганізації підприємств у формі виділення. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly