Реєстрація реорганізації підприємств (юридичних осіб) шляхом поділу
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація реорганізації підприємств (юридичних осіб) шляхом поділу

Види реорганізації підприємств

Процедура припинення підприємств необхідна, щоб зареєструвати завершення підприємницької діяльності юридичної особи або створення нової компанії. Розрізняють дві форми припинення бізнесу – ліквідація та реорганізація. У першому випадку відбувається повна ануляція майнових прав та обов'язків компанії. Використовується при банкрутстві бізнесу. Дозволяє списати боргові зобов'язання та уникнути перевірок підприємства податковими органами. Реорганізація застосовується для припинення діючої юридичної особи та державної реєстрації нового суб'єкта господарювання-правонаступника.

Розрізняють п'ять видів реорганізації: приєднання, злиття, поділ, виділення та перетворення. Поточні цілі бізнесу, а також стан активів і боргових зобов'язань компанії визначають, який з них обрати. Кожна з операцій має певні юридичні наслідки.

Порядок реорганізації підприємств: процедура реєстрації

Обраний спосіб реорганізації підприємств диктує свої особливості реєстрації. Але існує узагальнена схема внесення даних до ЄДР про юридичних осіб-учасників, що реорганізуються. Вона передбачає такий порядок дій:

  • засновники або власники підприємства на загальних зборах вирішують припинити юридичну особу та оформлюють рішення у формі протоколу зборів або наказу,
  • приймається рішення про формування реорганізаційної комісію,
  • держреєстратору направляють рішення про старт процедури,
  • згаданий фахівець вносить відомості про початок реорганізації підприємства до єдиного держреєстру,
  • у спеціалізованій друкованій пресі держреєстратор публікує оголошення про реорганізацію, що стартувала, а також про допустимі строки стягнення заборгованості кредиторами (зазвичай – близько двох місяців),
  • виконується реорганізація юридичної особи, що супроводжується перевірками від податкових та пенсійних органів,
  • держреєстратору направляється документація, що підтверджує припинення шляхом реорганізації,
  • на підставі цих документів до ЄДР вносяться дані про припинення та створення підприємств.

Сама реєстрація у ЄДР – єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – виконується протягом одного робочого дня. Підприємство, що припинило свою господарську діяльність, знімають з реєстрації. Новостворена компанія у результаті злиття, виділення, приєднання, перетворення або поділу також реєструється у ЄДР.

Для внесення даних необхідно подати список документів, передбачений спеціальним переліком. Держреєстратор не має права вимагати додаткової підтверджуючої документації про юридичну особу для проведення процедури.

Що таке поділ підприємств

Особливості створення підприємств при поділі

Поділ підприємства – спосіб реорганізації, при якому з однієї «батьківської» компанії створюються щонайменше дві. Між ними розподіляються майнові права та обов'язки основного підприємства, яке припиняє своє існування. Поділ слід відрізняти від виділення. В останньому випадку підприємство, що реорганізується, продовжує господарську діяльність поряд з новим виділеним. Права розподіляються пропорційно часткам балансової вартості майна, які встановлюються відповідно до розділового балансу. Податковий борг «батьківського» підприємства, якщо він існував до реорганізації, погашають нові сформовані компанії.
Реорганізація шляхом поділу використовується для переходу частини ресурсів новому підприємству, а також передачі йому певних видів діяльності. Активи, що передаються, не обкладаються податками. Це дозволяє зберегти цінні ресурси під час реорганізації компанії.

Документ-сервіс dela – офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся до dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією реорганізації підприємств шляхом поділу. Замовити послугу легко. Просто зателефонуйте за одним із зазначених телефонів у контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly