Реєстрація права власності при передачі майна фізичним та юридичним особам, які вийшли зі складу юрособи
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Реєстрація права власності при передачі майна фізичним та юридичним особам, які вийшли зі складу юрособи

Вихід фізичних та юридичних осіб зі складу засновників юрособи

Засновник може добровільно вийти з юрособи. Для цього йому необхідно мінімум за три місяці до того, як він покине склад засновників, повідомити інших учасників. Стати засновником юрособи та вийти з його складу може будь-яка фізична і юридична особа. Повідомлення про своє рішення колишній учасник компанії повинен оформити у встановленій законом формі. Фізичній особі додатково потрібно завірити документ у нотаріуса. Після цього вихід учасника вважається завершеним. Повністю екс-засновник втрачає свій статус після внесення змін, які зроблені в установчих документах підприємства, до держреєстру прав.

Передача майна фізичним та юридичним особам, які вийшли зі складу юрособи

Існує кілька способів передачі учаснику його частки засновника при виході зі складу юрособи. На вимогу екс-учасника це може бути зроблено шляхом:

  • виплати вартості вкладеного раніше майна, пропорційної його частці у статутному капіталі,
  • повногповного або часткового повернення вкладеного у натуральній формі,
  • повернення майна, переданого раніше до статутного фонду для використання юридичною особою, без виплати винагороди.

У першому випадку грошовий еквівалент вкладу, який необхідно виплатити учаснику, встановлюється з розрахунку вартості всього майна та майнових зобов'язань юрособи.

Також за бажанням фізичних та юридичних осіб, які виходять зі складу юрособи, частка може бути відчужена на користь одного або декількох актуальних учасників компанії. Подібне рішення буде означати, що зміниться тільки склад засновників, а не розмір статутного капіталу. Це дозволить уникнути складного процесу узгодження зменшення статутного капіталу , наприклад, з кредиторами. Сам порядок реалізації прав учасника на вихід суворо не регулюється.

Як влаштована процедура?

Юридичні та фізичні особи, які вийшли зі складу юрособи, повинні пройти реєстрацію права власності на отримане у зв'язку з цією процедурою майно у загальному порядку. Тільки після держреєстрації екс-учасник юрособи стане повноправним власником надбаного майна. Сама реєстрація – це визнання державою факту виникнення прав володіння нерухомістю, їх переходу прав або обтяження. Операція держреєстрації стала обов'язковою з 1 січня 2013 року.

Держреєстрація являє собою внесення даних про права відповідних суб'єктів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Закон про держреєстрацію нерухомості не регулює реєстрацію прав на повітряні і морські судна, судна внутрішнього плавання та інші об'єкти цивільних прав. Згадані об'єкти не входять до поняття нерухомого майна.

У проведенні держреєстрації може бути відмовлено. В такому випадку держреєстратор направляє заявнику письмове повідомлення з докладним опис переліку причин, які стали підставою для відмови.

Як влаштована єдина система прав?

Держреєстр прав являє собою державну інформаційну систему, яка гарантуватиме обробку, зберігання і видачу даних про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяжень. А також відомостей про об'єкти та суб'єкти таких прав. Інформація з держреєстру доступна на платній основі, крім безкоштовних випадків-винятків, передбачених у законі. Якщо у записах держреєстру прав міститься неправдива або неточна інформація, пріоритет мають відомості з документів, на підставі яких виконувалася держреєстрація.

Порядок проведення держреєстрації майна, отриманого при виході зі складу юрособи

Держреєстрація права власності на майно, отримане фізичною або юридичною особою при виході зі складу юрособи, виконується у такому порядку:

  • подача необхідної документації, реєстрація заяви у базі даних,
  • розміщення електронних копій документів у реєстрі,
  • установка черговості обробки заяви,
  • обробка документації,
  • прийняття рішення про можливість держреєстрації права власності,
  • виконання процедури,
  • видача документів заявнику.

Терміни реєстрації

Процедура реєстрації права власності та речових прав, не включаючи іпотеку, займає не більше п'яти робочих днів з моменту надходження заяви на держреєстрацію. Термін виконання безпосередньо залежить від розміру адміністративного збору, який заявник готовий заплатити. Це може бути:

  • 10% від мінімальної зарплати – держреєстрація протягом п'яти робочих днів,
  • одна мінімальна зарплата – протягом двох робочих днів,
  • дві мінімальні зарплати – протягом одного робочого дня,
  • п'ять мінімальних зарплат – протягом двох годин.

Документ-сервіс dela – офіційна компанія, що надає послуги з юридичного супроводу бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність послуг професійним стандартам. Виконаємо вашу заявку без зволікань у найкоротший термін.

Звертайтеся в документ-сервіс dela, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з держреєстрацією права власності на майно, отримане юридичною та фізичною особою при виході зі складу юрособи. Замовити послугу легко. Зателефонуйте за одним із вказаних телефонів в контактах або залиште заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly