Державна реєстрація переходу юридичної особи з модельного статуту на діяльність на підставі індивідуального установчого документа
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Державна реєстрація переходу юридичної особи з модельного статуту на діяльність на підставі індивідуального установчого документа

Реєстрація переходу юрособи з модельного статуту на діяльність на основі індивідуального установчого документа

Н1 Державна реєстрація переходу юридичної особи з модельного статуту на діяльність на підставі індивідуального установчого документа

Н2 Реєстрація переходу юрособи з модельного статуту на діяльність на основі індивідуального установчого документа

Статут виступає одним із двох основних установчих документів компанії, які підтверджують її правовий статус, другий – це договір. У них відображені основні відомості про підприємця: найменування, юридична адреса, розмір статутного фонду і часток учасників, перелік і повноваження керівних органів, умови ліквідації підприємства. Обрана організаційно-правова форма ведення господарської діяльності визначає вид установчого документа. Модельний статут може застосовуватися тільки у разі реєстрації юридичної особи як товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). При створенні юрособи або в процесі діяльності компанія може перейти на індивідуальний статут.

Однією з цілей введення типового модельного статуту було скоротити потенційні витрати підприємців на юридичні консультації, які неминучі при складанні індивідуального зводу правил. Останній документ повинен повністю відповідати нормам національного законодавства. Невідповідність тексту може стати причиною відмови від розгляду статуту державним реєстратором.

До недоліків типового статуту відносять неможливість внесення в нього змін підприємцем. Це дозволяється тільки Кабінету Міністрів України. При великій кількості учасників і засновників компанії зручніше використовувати індивідуальний статут. У ньому можна зафіксувати специфіку розподілу майна і надходження внесків. Для переходу з типового документа на індивідуальний, зміну потрібно зареєструвати у відомостях про юридичну особу в Єдиному державному реєстрі (ЄДР).

Порядок переходу юрособи з модельного статуту на індивідуальний

Згідно з нормами національного законодавства, установлено такий порядок переходу з типового статуту на індивідуальний:

  1. Прийняти відповідне рішення на загальних зборах учасників.
  2. Розробити і затвердити індивідуальний звід правил управління та організації господарської діяльності.
  3. Зафіксувати у держреєстрі зміни до відомостей про юридичну особу, які містить ЄДР.

Реєстраційні дії впроваджуються шляхом внесення змін до відомостей про юридичну особу в ЄДР. Датою офіційного початку підприємницької діяльності на основі індивідуального статуту вважають дату внесення змін до держреєстру. Заява на реєстрацію змін юридична особа може подати у будь-який час, не чекаючи термінів обов'язкової щорічної процедури підтвердження даних про компанію.

Документ-сервіс Dela.ua – це офіційна компанія, що здійснює юридичний супровід бізнесу. Маємо широкий штат співробітників і гарантуємо відповідність наших послуг професійним стандартам.

Звертайтеся в Dela.ua, щоб отримати кваліфіковану допомогу з будь-яких питань, пов'язаних з державною реєстрацією переходу юридичної особи з модельного статуту на діяльність на основі індивідуального установчого документа. Щоб замовити послугу, зателефонуйте по одному із зазначених номерів в контактах або залишіть заявку на консультацію онлайн, і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly