Послуги для агробізнесу
uk ru
Документ-сервіс важливих справ

Це сучасна установа, яка надає більше 70 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами: швидко і зручно для кожного

+38(096)45-45-995

Послуги для агробізнесу

Послуги для сільського господарства

Послуги для агробізнесу представляють цілий комплекс завдань, спрямованих на вирішення адміністративних проблем. До їх списку входить допомога при реєстрації договорів оренди та суборенди.

Особливості отримання документів для агробізнесу


Процедура включає в себе оформлення і підготовку документів:
  • Заява;
  • Підготовка проекту договору;
  • Надання копії затвердженого плану або схеми земельної ділянки;
  • Надання копії акта на право власності.

Державна реєстрація проводиться територіальним органом за місцем, де розташована земельна ділянка, за умови, що ділянки було присвоєно кадастровий номер. Стандартне укладення договорів оренди проводиться сільськими, селищними або міськими комітетами, або ж нотаріальними конторами за місцем, де знаходиться земельна ділянка.


Договору оренди формуються державним реєстратором і, протягом двадцяти днів, повинні бути передані до виконкому. Обов'язково вноситься до реєстру, а сторони, між якими він полягав, отримують по примірнику витягу з державного реєстру.

Передача ділянки стороннім особам


Договір суборенди потрібно, якщо частина майна, що орендується була передана сторонньої організації або особі. При цьому необхідна згода власника.

Можливий варіант, коли орендодавець не використовує нерухомість і здає її.

Без офіційно підтверджених документів, така угода просто не вважається дійсним. Це не настільки складна процедура, як може здатися на перший погляд. У документації вказуються правовідносини та обов'язки сторін, між якими укладено договір.

Можливо, при подачі документації, будуть потрібні додаткові довідки від власника. Варто розуміти, що така процедура наповнена ризиками, як для орендодавця, так і для суборендаря.

Спрощення процедури

З спрощенням системи оренди нежитлових і господарських ділянок, залишилося тільки три основні пункти, які необхідно вказувати:
  • Об'єкт;
  • Час дії угоди;
  • Орендні платежі.

Для розрахунку орендної плати на земельну ділянку, дані беруться, в тому числі, з нормативної грошової оцінки, в якій вказані дані про розмір земельної ділянки в гектарах і оціночна вартість.

Орендна плата може здійснюватися будь-яким зручним способом. Крім готівкового, безготівкового розрахунку, це можуть бути інші форми оплати. Сума орендної плати становить не менше 3% від суми нормативної грошової оцінки. Всі ці умови істотно змінили систему державної реєстрації та зробили її простіше для орендодавців і орендарів. При передачі землі в користування для сільського господарства, термін дії встановлюється за згодою сторін.

Термін при цьому, не може бути менше семи років і перевищувати більше п'ятдесяти років. Ділянка також може передаватися в користування до тих пір, поки власник не отримає право власності.

Заявка на консультацію 

after filling the form our specialist
will contact you shortly